Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Obývací pokoj IV - bytové doplňky

Bytové doplňky dodají místnosti, obývacímu pokoji, jedinečnost a charakter. Jejich výběr by měl být ovlivněn nejen hodnotou, kterou jim přikládáte, měl by také přispět k celkovému efektu pokoje. Volba doplňků je asi nejvíc ovlivněna barevností a stylem místnosti. Jejich výběr však mohou omezit také stavební prvky.

 

  

Kolekce nábytku do obývacího pokoje Urban a Malt od francouzského výrobce

 

Textilie a čalounění

Textil a textilní doplňky by měly být přirozenou součástí každé obytné místnosti. Při jejich výběru byste měli dbát nejen na estetickou stránku, ale také na to, jak se budou udržovat a co vydrží. Měkký materiál jako je hedvábí, vlna nebo samet určitě pokoj zútulní a proteplí. Měli byste však myslet na to, že tyto látky jsou poměrně choulostivé, a tak se hodí spíš pro doplňky, které používáte příležitostně. Další možností je jejich použití na méně frekventovaných místech, kde se tak rychle neopotřebují. V posledním období je stále frekventovanější kůže. Ta se výborně hodí na čalounění nábytku, ale i na obložení stěn nebo dokonce části podlahy. Kůže se hodí jak ke starému, tak k modernímu zařízení pokoje.

Sedací soupravy není možná správný název pro označení sedacího čalouněného nábytku, který je kombinován s masivním dřevem. Nabídka čalouněného nábytku to jsou čalouněná křesla, čalouněné pohovky pro dvě osoby a čalouněné pohovky pro tři osoby, které mohou být umístěny do interiéru obývacího pokoje jako sedací souprava, ale všechny díly jsou vždy samostatné.

 

Závěsy a polštáře

Závěsy mohou okna opticky zmenšit a zároveň dodat záclonám na zdobnosti. Látka, ze které jsou vyrobeny, nemusí být tak odolná jako čalounění. Pravdou však je, že lehčí i těžší závěsy lépe visí a snáz se nařasí, když jsou podšité nebo podložené lehkou bavlněnou látkou. Polštáře jsou především díky různým tvarům, barevnostem a finanční dostupnosti velmi příjemným dekorativním prvkem. Pro zvýraznění celkové atmosféry nebo jednotlivých interiérových prvků můžete použít polštáře kontrastních barev a vzorů. Pokud preferujete vyrovnaný a klidný styl, pořiďte si polštáře ze stejného materiálu nebo se stejným motivem, jaký jste již použili v pokoji. Skvělým nápadem je touto vyhledávanou dekorací ozdobit podlahu. Polštáře tak mohou sloužit také jako místo pro posezení nebo meditaci.

 

Potahy do pračky

Velmi oblíbené jsou snímatelné potahy, které jsou přizpůsobené tvarům křesel nebo pohovky. Podle druhu látky se dají vyprat v pračce nebo chemicky vyčistit. Jedinou nevýhodou je, že se při praní mohou srazit. Proto se při nákupu ujistěte, že jsou předeprané nebo z materiálu, který se nesráží.