Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Obývací pokoj III - úložné prostory

Každá obytná místnost by měla disponovat úložným prostorem pomáhajícím udržet v pořádku různé předměty, které by jinak překážely v pohybu. Výjimkou by v tomto směru neměl být ani obývací pokoj. Úložný prostor zde lze použít i na vystavování doplňků. Místnost lze například vybavit dekorativní policí, která dobře poslouží jako ozdobný prvek interiéru.

 

Různorodý charakter

Moderní úložné prostory mohou mít různý charakter. Uzavřené knihovny, ať už volně stojící nebo zabudované do zdi, jsou vhodné pro knihy, časopisy, CD nebo DVD nosiče a další běžné předměty. Otevřené policové systémy jsou sice pohodlné, ale také se v nich na předměty nejvíce práší. V policích skříněk se skleněnými nebo dřevěnými dvířky vše vydrží mnohem déle čisté.

 

   

Praktický regálový systém Cubo na nábytku Aldo (Francie)

 

Není řečeno, že malá místnost určená k zařízení obývacího pokoje, musí být nutně přeplněna nábytkem. Dnešní nabídka nábytku to jsou důmyslné a velmi funkční designy, kdy i malý prostor může být velmi příjemný při zachování jeho funkčnosti.

 

Police

Jednoduché sestavy polic jsou obvykle hezké i praktické. Kromě samostatných polic nebo koupené sestavy existují speciální moduly, které se snadno přizpůsobí vašim potřebám.

 


Velké oblibě se těší modulová sestava složená z kostek, která nemusí být jen funkčním kusem nábytku, ale i zajímavou interiérovou dekorací. Pro vystavování dekorací nebo fotografií dobře poslouží některé police. Protože jde o místa, která jsou na očích, výběr předmětů, kterými chcete pokoj aranžovat, by měl být velmi pečlivý. V první řadě je potřeba dbát na výšku dekorací. Snažte se nedávat stejně vysoké předměty vedle sebe, protože pak působí fádně. Zároveň dbejte na to, aby jste police nepřeplnili.

 

Kolekce Palace (Francie)

 

 

Vnitřní úložné prostory

Otevřené police s dekoracemi jsou nejen příjemné na pohled, ale zároveň mohou sloužit jako vkusná pokojová příčka, která izoluje jednotlivé části místnosti. Kromě toho nebrání v pronikání světla, a proto bude celý pokoj působit vzdušně a prosvětleně. Sestavy polic s pevnou zadní částí můžete využít jako zástěnu, a tak vytvořit uzavřené koutky, kde každý najde své soukromí. Velmi praktickým a oblíbeným řešením jsou vestavěné skříně, které při trošce kreativity mohou působit jako atraktivní obrazy na zdi.