Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Nové stoly na Aldu

Jelikož stoly jsou nedílnou součástí vybavení každé domácnosti, je tomuto druhu nábytku věnována velká pozornost. Stůl všeobecně má v domácnosti místo v každém pokoji. Do kuchyně jídelní stůl, do obývacího pokoje konferenční stůl, do dětského pokoje nebo pracovny psací stůl a do ložnice například toaletní stolek. V neposlední řadě snad ještě doplňme televizní stolek, bez kterého si snad vybavení pokoje snad ani neumíme představit. Je mnoho podob stolů a možná aniž bychom si  to uvědomovali, patří k nejčastěji kupovanému nábytku. Pozornost a prostor si jistě zaslouží. Začněme však tím, kde jsme včera přestali. Materiály. Slíbili jsme vám, že v dnešním článku si povíme něco o přírodních materiálech, kterými jsou borovice, ratan, nebo zvláštní kategorie stolků, rustikální nábytek.

 

 

Psací stoly jako originál

 

  

Psací stůl v retro stylu Mademoiselle od francouzského výrobce

 

Přírodní materiál, tedy v našem případě z větší části borovice, působí velmi originálně a stylově. Mít například zařízený interiér pracovny v rustikálním stylu je velmi působivé pro ty z vás, kteří nejsou nadšenci strohých, moderních linií. Nabídka stolů z masivu a to jak psacích, tak jídelních je velmi rozsáhlá. Můžete si vybrat z několika provedení, rozměrů a povrchové úpravy. A zde je základní rozdíl mezi nábytkem z masivu a rustikálním nábytkem. Nábytek z masivu je klasicky ošetřen kvalitní vrstvou laku, polomatu, která chrání dřevo před mechanickým poškozením. Pozor, pamatujte na to, že pokud si pořídíte například psací stůl z masivu, ve většině případů je nábytek velmi světlý, ale do tří let ztmavne a jeho barva připomíná barvu medu. Říká se, že nábytek "zežloutne". Když si však pořídíte psací stůl rustikální, jeho povrchová úprava je tzv. voskováním. Je to postupné napouštění dřeva mořidlem a po zaschnutí je takto namořené dřevo ošetřeno voskem, který opět, jako v případě nábytku z masivu, stůl chrání, ale na jiném principu. Tolik k přírodním materiálům, které jsme chctěli alespoň okrajově vysvětlit. Jak jsme uvedli již na začátku, stolům všeobecně je venována na Aldu velká pozornost a každý měsíc u nás můžete najít nový design, novou sestavu. Rádi vám teď představíme, které ze stolů u nás v měsící září dostaly své místo.

 

Novinky ve světě stolů

 

     

Psací stůl Corto, psací stůl Paddle (Francie)

 

 

Sestava Cecilia a Paco, dětský nábytek (Německo)

 

Vše, co o stolech a stolečcích by vás mohlo zajímat, najdete v tomto týdnu v našich krátkých článcích, kde vám postupně jednotlivé kategorie budeme představovat, ale vše také najdete v kategorii stoly, stolečky. Věříme, že každého z vás, včetně dětí, některý ze stolečků nadchne a bude se líbit. Naší nabídku vybíráme tak, aby byla kompletní a originální.