Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Netradiční rustikální ložnice

Pokud jste milovníky rustikálního nábytku, ale odrazuje vás například často používaný materiál pro jejich výrobu, kterým je dřevo borovice, dnes si můžete vybrat i z dalších, více kvalitnějších materiálů. V nabídce rustikálních ložnic si i tento stylový design můžete například vybrat z kvalitního dřeva mahagon pokud upřednostňujete přírodní materiály, ale také z novodobých materiálů jako je laminát, nebo mdf deska. Jestliže zvolíte rustikální ložnici právě z novodobých materiálů, máte možnost pořídit nábytek do ložnice i za příjemnou cenu. Chceme vám představit několik kolekcí francouzských výrobců pro vaší inspiraci a pro představu, co je vlastně dnes ve světě bydlení a moderního designu možné. I když v rustikálním stylu.

 

Rustikální ložnice z laminátu

Asi nejlepším či řekněme typickým příkladem rustikální ložnice z laminátové desky může být kolekce Margaux. Francouzský výrobce i přes použití tohoto nenáročného a odolného materiálu zachoval typické rustikální prvky včetně detailů, kterými jsou mosazné úchytky. Vybrat si můžete dokonce ze dvou velikostí postele a to pro matraci 140x190 cm, nebo 160x200 cm. Ložnice se tak hodí jak pro osoby žijící "single", tak pro manželské páry.

 

Rustikální ložnice Margaux    Noční stolek Margaux

 

Na fotografiích sami můžete posoudit, že i když je materiálem laminát, propracování je velmi detailní. Velmi vhodně byl zvolen také odstín, bělená borovice, samozřejmě pouze v imitaci dřeva. Bílý odstín není zcela sněhově bílý, ale transparentní a to proto, aby zachoval viditelnou strukturu dřeva. Ložnice Marion je typickým příkladem také francouzského designu, který byl v dobách dávno minulých přeci jen elegantnější, ne tak strohý, jako například rustikální nábytek v Německu. V naší nabídce si můžete pořídit ložnici jako sestavu, ale také můžete vybírat z nabídky samostatných dílů, pokud třeba toužíte pouze po manželské posteli.

 

Rustikální ložnice z mdf desky

Asi většina z vás ví, že materiál mdf desky je přeci jen o něco kvalitnější, než laminát. Cena je oproti laminátu tedy vyšší. Rustikální ložnice z mdf desky, často v kombinaci z masivem, patří k nejoblíbenějším. I zde můžeme uvést jeden příklad za všechny a to ložnici opět od francouzského výrobce.

 

Rustikální ložnice Country

 

Také pro kolekci Country bylo zvoleno odstínu transparentní bílé se zachováním viditelné struktury dřeva, rovněž v imitaci. Oproti předchozí kolekci však výrobce k mdf desce dodal ještě masiv, dřevo borovice ve světle hnědém provedení. Tento kontrast je velmi příjemný, stylový a velmi často pro rustikální nábytek využívaný. Kolekce Ellen, kde lze opět pořídit buďto celou sestavu, nebo vybírat z nabídky dílů, je již ve svém designu mohutnější, více strohá. Pro tuto kolekci oproti ložnici Marion, doporučujeme spíše větší interiéry, kde krása nábytku více vynikne. Nechybí opět mosazné úchytky a kvalitní, detailní zpracování.

Rustikální ložnice ze dřeva mahagon

Mezi finančně nejnáročnější rustikální ložnice patří vyrobené ze dřeva mahagon. Představitelem těchto ložnic na našich stránkách je dánský výrobce značkového nábytku Nova Solo. Nábytek do ložnice ze dřeva mahagon je vždy ve sněhově bílém provedení a díky tvrdosti dřeva je povrch velmi hladký, bez struktury. Velmi vysoká je rovněž mechanická odolnost a životnost nábytku. Ale jak jsme již uvedli, takový nábytek je velmi drahý.

 

   

 

Nábytek dánského výrobce je certifikovaný, patří do kategorie značkového nábytku. Jedná se o velmi detailní zpracování, vybírat můžete z široké řady nejrůznějších dílů. Všechny díly mají společného jmenovatele a to bílý odstín.

Nabídka rustikálních ložnic je samozřejmě daleko širší, než jsme uvedli dnešní příklady, které jsou jen pouhým zlomkem toho, z čeho můžete vybírat. V nabídce najdete také tmavé odstíny, jako třeba imitace dřeva ořech, nebo odstín venge. Věříme, že dnešní článek vám opět přinesl inspiraci pro vybavování vašeho interiéru.