Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Netradiční nábytek, originály do vašeho interiéru

V posledních letech výrobci nábytku či spíše designéři nábytku představují zcela nové pojetí bydlení. V mnoha případech se jedná už o umění, ne pouze obyčejný sektorový nábytek. Design nábytku jde neustále kupředu a druhou oblastí, na který je vyvíjený velký tlak je rovněž využití nábytku. A tak přibývá multifunkčních designů, nábytek lze využít na mnoho způsobů a tím tak velmi ušetřit místo v daném interiéru. Dnes vám chceme představit nejnovější a nejoriginálnější díly či kusy nábytku, které vás možná v mnoha případech opravdu překvapí.

Pracovní stoly, nábytek na psaní, na stolování a další..

Francouzský výrobce například v letošním roce zcela nově přistoupil k návrhu psacích stolů. Snažil se navrhnout takový design, aby psací stůl našel uplatnění také pro řadu jiných činností. A tak máme psací stoly, které využijete jako jídelní stůl, nebo dokonce toaletní stolek. Pro majitele malých interiérů je zde nabídka jakýchsi komod k postavení ke stěně, kdy po otevření přední části, které mají podobu šuplíků, získáte psací stůl.

 

   

 

Nábytek na fotografii využijete k mnoha činnostem. Třeba jako toaletní stolek, jako komodu v předsíni pro odkládání klíčů, pošty a jiných drobností, nebo prostě jen jako komodu v místě, kde je příliš prázdno v daném interiéru. No a v neposlední řadě jak můžete vidět po odklopení přední části je zde místo pro umístění notebooku. Samozřejmě, že pokud z domu pracujete hodně a často, pak je toto řešení nedostačující, je pak lépe i za cenu prostorových ztrát pořídit velký, klasický psací stůl s úložným prostorem. Ale pokud se chcete jen sporadicky z domu někdy na internetu na něco podívat, proč do malého interiéru pořizovat velký psací stůl, který už k ničemu jinému nevyužijete. S tímto nábytkem v podstatě nikdo nepozná, že psací stůl doma máte a navíc moderní design může příjemně oživit interiér.

 

Jste kutilové? Rádi si věci děláte sami? Jste ženy, které se věnují ručním pracím? Nebo prostě jen potřebujete nějaké pracovní místo pro všechny členy domácnosti? Chodí vaše dítko na vysokou školu kde je také rýsování či jiné na prostor a pracovní plochu náročné učení? Pak je zde další z velmi netradičních designů a vy sami posuďte na fotografii multifunkčnost a nadčasové řešení úložných prostorů u psacího stolu či můžeme také říci pracovního pultu?

 

 

Úložný prostor je zde řešen opravdu fenomenálním způsobem. Šuplíky či můžeme říci přihrádky rotují kolem své osy, jsou tak velmi pohodlné. I levá část stolu nabízí úložné prostory v podobě odkládacích polic a dokonce i zadní část stolu. Výhoda tohoto designu. vše máte hezky blízko při ruce.

 

 

Nové, netradiční povrchové úpravy nábytku

Také odstíny, dezény či jak říkají odborníci povrchové úpravy nábytku zaznamenaly velké změny. Již dávno neplatí, že nabídka barev je dub, buk, bříza, javor, bílá a černá. Dnes každý výrobce nábytku má svou vlastní paletu odstínů a neustále se vymýšlejí nové a nové úpravy. Také je již běžné pořídit nábytek v daném odstínu ještě se vzorem, jako například u komody s šuplíky na fotografii, která znázorňuje geometrické tvary a matematické vzorečky. pro školáka, který matematiku miluje rozhodně dobrá volba.

 

   

 

Netradiční povrchové úpravy mohou dát danému interiéru zcela jiný význam, pomocí barev můžete interiér velmi změnit, rozjasnit. Nejvíce to pak platí pro interiér dětského pokoje, který by měl být veselý a barevný. Dnes je spíše problém z tak široké nabídky odstínů vybrat a určitě pamatujte na zlaté pravidlo, že méně znamená více. Pro zařizování interiéru je to pak určité sladění odstínů, aby každý pes nebyl jiná ves. Nabídka nových, překvapujících designů a odstínů se rok od roku rozrůstá a věříme, že každý si v nabídce najde svého favorita.