Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nepodceňujte pořízení židle do dětského pokoje

Ptáte se jak správně vybrat dětskou židli k psacímu stolu? A nejen dětskou židli, také studenti přeci mají své potřeby. Když přijde doba, kdy poprvé chystáte vaše dítě do školy, ještě před zahájením školní docházky by mělo být běžným vybavením dětského pokoje místo, kde bude psací stůl a židle, pokud vám to prostor dovolí také regál na knížky, učebnice a další školní pomůcky. Pro dítě od šesti do patnácti let je důležité, aby židle měla k dispozici možné nastavení výšky sedáku. Pro již dospělejší děti, které už tak nerostou, může vybírat i z židlí elegantnějších, které však nemají možnou změnu výšky sedáku. Vždy je něco za něco. Nabídka dětských židlí i studentských židlí je opravdu různorodá a můžeme říci také pestrobarevná.

 

 

                            

 

 

Řešení místa na psaní, učení pro školáky a školačky

Na ilustračních fotografiích uvádíme dva návrhy rozdílné ne designem, ale odstínem. Varianta bílo zelená je vhodná pro kluky a bílo růžová samozřejmě pro holky. Německý výrobce jako autor návrhu zvolil nejen židli s možným nastavením výšky sedáku, ale také psací stůl umožňuje nastavit jeho výšku a dokonce i sklon pracovní desky. Takovému dětskému nábytku pak říkáme "rostoucí", označení, které jste už možná někdy slyšeli. Pro prvňáčka je tato sestava ideální, jelikož vždy mu zaručíte zdravé držení páteře při učení, zdravý vývoj, nebude se příliš u psaní naklánět. Mechanismus pro nastavení židle i psacího stolu je velmi snadný na ovládání, vše je přizpůsobeno a především navrženo tak, aby samo dítě mohlo s nábytkem manipulovat.

 

     

Dětské židle zpravidla mívají nosnost do 70 kg, židle pro studenty pak dosahují nosnosti až 100 kg. Výrobci se snaží každým rokem přinášet nové syté odstíny a vzory látek a tak dnes můžete najít v nabídce například i dětské židle s motivem "grafiti". A tradičně je zde nabídka růžového odstínu pro holky a modrého odstínu pro kluky. Židle můžete pořídit samostatně, nebo v sestavě s designově vhodným psacím stolem.

 

Řešení místa psaní, učení pro studenty a studentky

S přibývajícím postupem ve škole samozřejmě přibývá také povinností, učení a tak i potřeby na větší prostor. Pro studenty najdete v nabídce psacích stolů řadu rozměrově větších variant, ale také psací stoly s nadstavcem, které jsou pro dospívající děti asi nejvhodnější. Získáte členité dělení úložných a odkládacích prostorů a rovněž díky nadstavci ušetříte místo v pokoji na místo pořízení regálu. Nadstavce bývají součástí psacího stolu, nebo je můžete zavěsit na stěnu.

 

                                 

 

 

Povšimněte si nejen změnu designu psacích stolů, ale také židlí. Vše je více elegantní, nebo modernější, zkrátka je zde méně dětských motivů. Zvětšila se i samotná pracovní plocha, které je širší a hlubší, výška plochy pracovní desky by pak měla být v rozmezí od 72 do 78 cm. Ke každému psacímu stolu můžete pořídit v identickém designu vždy dle názvu dané kolekce i další nábytek, pro studenty pak postel rovněž ve větším rozměru, noční stolek, komodu a nikdy nechybí šatní skříň. protože je vybavení interiéru rozdílné než pro děti do čtrnácti, patnácti let, nebo by alespoň mělo být, vše najdete v nabídce studentských pokojů.