Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Nejprodávanější dětské pokoje na Aldo nábytku

Dětský pokoj je pro dítě celým světem. Je nejen prostorem určeným ke spánku a dětským hrám, ale v předškolním a především školním věku již také místem pro práci a učení. Je důležité, aby vybavení dětského pokoje bylo maximálně přizpůsobeno věku a potřebám dítěte. Dnes vám představíme dětské pokoje, které splňují hned několik předností. Nabídka dětských pokojů na nábytek Aldo to jsou originální kolekce německého a holandského výrobce. Francouzští výrobci zase do dětského designu vnáší zcela jiný pohled na dětský svět.

 

   

Návrh pro dětský pokoj malých i velkých slečen z kolekce Lady Doll (Francie)

 

 

Bezpečný nábytek

Dítě by se ve svém dětském pokoji mělo cítit spokojeně a pohodlně, což zajistí praktický a především bezpečný nábytek. Do dětského pokoje tedy vybíráme zařízení, které je dostatečně pevné a nemá ostré hrany. Samozřejmostí je zdravotně nezávadný materiál. Příjemnou atmosféru v dětském pokoji podpoříme tlumenými barvami. K udržení dětské pozornosti se nejlépe hodí nábytek v pastelových barvách, výrazné barvy, jako je červená a oranžová, dítě naopak rozptylují. Aby však dětský pokoj nepůsobil fádně, můžeme ho doplnit o veselé dětské obrázky.

 

  

Rostoucí dětský nábytek německého výrobce v kolekci Colorido

 

Prostor pro učení

Čím je dítě starší, tím více času tráví u psacího stolu. Proto je nezbytné přizpůsobit pracovní plochu jeho požadavkům. Dnešní trh nabízí kromě postelí také rostoucí stoly a židle, které jsou ideálním řešením právě do dětského pokoje. Nábytek je výškově polohovatelný a umožňuje správné nastavení vzhledem k výšce dítěte. Sedák židle by měl být nastaven tak, aby se dítě při sezení vždy dotýkalo nohama podlahy. Ergonomicky tvarovaná opěrka židle by měla dítěti sahat jen pod lopatky, díky tomu bude podporovat správné sezení. Výšku stolu volíme tak, aby lokty spočívaly v pravém úhlu na pracovní desce. Velikost pracovní plochy se liší podle věku dětí a jejich nároků. Zatímco předškoláci si vystačí s rozměry 75 x 100 centimetrů, pro starší děti se doporučuje délka stolu nejméně 140 cm. Například teenageři budou vyžadovat místo pro PC sestavu. K tomu to účelu jsou určeny kvalitní PC stoly, které mají dostatek pracovní plochy a hlavně vyvýšený pult pro monitor tak, aby byla obrazovka v úrovni očí.