Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Něco málo o nábytku z masivu

Mnozí z nás utíkají z dnešního přetechnizovaného světa plného jasných strohých tvarů, chladných materiálů a neosobních vazeb zpět do přírody. Někteří se stěhují na venkov, jiní alespoň každý pátek vyrážejí na chatu či chalupu. Ať tak nebo onak, každé takové obydlí je ale třeba zařídit. A čím jiným než poctivým dřevěným nábytkem. Nábytek z masivu je jedním z mála ekologických výrobků v nábytkářském průmyslu. Masivní dřevo, které je použito při výrobě nábytku z masivu, na nábytku Aldo, je borovice a buk. Nejširší nabídku pak najdete na našich stránkách od německého výrobce nábytku z masivu. Moderní i tradiční kolekce.

Dřevěný nábytek oživuje

Ostatně, krása přírodních materiálů fascinuje lidstvo snad od nepaměti a mít jí kousek doma je snem každého člověka. Dřevěný nábytek nejenom že oživuje interiér kresbou letokruhů dřeva, ale také sem vnáší vůni bukového či borového lesa a důvěrný pocit bezpečí domácího prostředí. Kvalitní dřevo si zaslouží kvalitní zpracování. Proto, pokud se rozhodnete ke koupi dřevěného nábytku, měli byste zvolit takový, kde je patrný i značný podíl ruční práce. Na nábytku Aldo, vás jistě zaujme kolekce nábytku z masivu do ložnice, která patří k velmi moderním a nadčasovým, nabízí především originální design a vysokou kvalitu zpracování. Právě ta dodává finálnímu výrobku jeho originalitu a jedinečný vzhled. Se zpracováním se snoubí i bytelnost. Nábytek v celodřevěném provedení snese bez problémů vysoké zatížení.

 

    

 

Jinými slovy přežije nájezdy vašich dětí a hordy jejich kamarádů stejně dobře jako víkendovou návštěvu poněkud korpulentní tchýně s tchánem. Na první fotografii vám představujeme komody z masivu, jeden materiál dřevo borovice a tak rozdílný design. Nabídka německého výrobce to je však i důmyslný, nadčasový design, jako je tomu v případě postelí z masivu s řadou úložných prostorů.

Rustikální nábytek

Stoly se šuplíky a bytelnými židlemi, příborníky a komody se zásuvkami, kam si naše prababičky schovávaly své poklady, velké postele, kde se tak báječně spalo a kde se člověk mohl obracet beze strachu, že se pod ním křehká konstrukce zhroutí, to je jen malý výčet toho, co dnes označujeme jako rustikální nábytek. Typologie výrobků je ovšem daleko širší: knihovny, truhly, TV a konferenční stolky, skříně, prádelníky. Z nabídky na našem e-shopu, tak zařídíte kuchyň, obývací pokoj, ložnici. Dřevěného nábytku se nemusíte vzdávat ani ve chvíli, kdy máte zařízený byt v moderním stylu. Nebojte se experimentovat a pořiďte si třeba jenom jeden, za to solitérní kousek. Kontrast starého a nového nábytku dodá interiéru ten správný akcent a dřevo zjemní moderní strohý ráz. Vy se pak budete v bytě cítit zase o něco příjemněji. 

 

    Ložnice Margaux

 

Víte, že dřevěný nábytek indikuje zdravé prostředí v interiéru? Jako vysoce porézní materiál totiž dokáže ze svého okolí přijímat a následně do něj vydávat značné množství vlhkosti. Jeden centimetr krychlový dřeva může při teplotě 20° C absorbovat a uvolňovat 25 mg vody při změně své vlhkosti od 7 do 13 %. Dřevěný nábytek se tak stává do jisté míry regulátorem kolísavého stavu vlhkosti v interiéru. Jeho tvarové změny či praskliny, které vyvolává jak přemíra vlhkosti, tak i příliš suché mikroklima, signalizují, že ovzduší v místnosti není vhodné pro nábytek, a tedy ani pro člověka. Dřevěný nábytek se tak může stát spolehlivým ukazatelem zdravého prostředí, v němž žijeme.