Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Nápadité a moderní

Abychom byli sparavedliví, v minulém článku jsme se věnovali tradičnímu, stylovému bydlení. Dnes si povíme ale něco o pravém opaku, moderním nábytku, moderním a multifunkčním bydlení. Dnešní doba je velmi přeplněna. Spousty lákadel, zboží, nabídek, někdy je opravdu těžké se orientovat v tak  široké nabídce. Proto chceme na nábytku Aldo hlavně zákazníky, ale i případné čtenáře upozorňovat na určitá úskalí při zařizování bydlení. Moderní nábytek vystupuje značně do popředí za několik málo posledních let. Nábytek se vyrábí z nových materiálů, které ještě před nedávnem nebyly vůbec známy. Jako představitel nové a moderní linie nábytku je společnost Parisot, která vyrábí nábytek z mdf desky, lamina, skla, ale i masivu.

 

 

Materiály jsou vždy velmi kvalitní, povrchová úprava je nástřikem přírodních kompozytů, čímž se výrobky řadí do ekologických a zdravotně nezávadných. Tuto skutečnost oceníte zejména při zařizování dětského pokoje, na které se tato společnost zaměřuje. Současnost přeje odvážlivcům a moderní trendy tuto skutečnost jen potvrzují. Sedací nábytek a zařízení interiéru vůbec doznalo v posledních desetiletích značných změn. Pravidla se rozvolnila a více než kdy jindy nás při výběru mobiliáře ovlivňují módní trendy. V této souvislosti je ale třeba říci, že diktát paní módy není třeba brát nijak striktně. Fantazii a vlastní invenci se meze nekladou.

 Naopak, kombinuje se i to, co by před lety bylo téměř nemyslitelné. Ani sedacímu nábytku se tyto trendy nevyhnuly. Uniformita vzala za své a zelenou dostaly kvalitní materiály v nejrůznějších vzorech a výrazných barvách a také tvarech. Jediné společné měřítko je kvalita materiálu a provedení. Zejména v mladších domácnostech jsou oceňovány pestré barvy – leckdy až křiklavé, kombinované napříč barevným spektrem.

 

V jednom obývacím pokoji můžeme najít nejen různé vzory potahů, ale také rozdílné typy křesel, od čalouněné klasiky až po moderní taburety nejrůznějších tvarů s potahy simulujícímu zvířecí srst. Ti konzervativnější z nás dají spíše přednost klasickému sedacímu nábytku na bytelných dřevěných nožkách, reprezentujícímu moderní retro styl. Ten spoléhá na dobře známé a prověřené tvary, individualitu můžeme uplatnit výběrem potahu – nezřídka i s výrazným vzorem, například květinovým motivem. Velmi zajímavá je také varianta několika typově stejných křesel v tomtéž interiéru, potažených rozdílným vzorem potahu, vzájemně korespondujícím.