Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Nábytek ze skla a kovu

Jistě každý z nás preferuje při výběru jiné materiály a dezény. Nabídka je v dnešní době velmi pestrá a rozmanitá, od přírodních materiálů až po ty, které jsou vytvořeny člověkem. Nábytek Aldo také některé ze svých kategorií nábytku dělí dle použitého materiálu při výrobě. Můžete tak na našich stránkách najít nábytek z masivu, rustikální nábytek, nábytek z exotického dřeva nebo ratanový nábytek. Nabídka je opravdu velmi pestrá a doufáme, že rovněž zajímavá. Snažíme se vždy představit něco nového a v dnešním článku se zaměříme na moderní nábytek ze skla a kovu.

 

Kancelářský nábytek Street (Francie)

 

Když je při výrobě nábytku jako materiálu použito sklo, nábytek získává hned několik výhod. Nábytek ze skla má snad nejdelší možnou životnost, jako vůbec můžeme nábytku přiřadit. Je prakticky nezničitelný. Skleněný nábytek je cenově dostupný. Skleněný nábytek nevyžaduje žádnou zvláštní péči, žádné pořizování vosků a leštěnek, či penetrací není nutné. V naší nabídce najdete v největší míře stolky ze skla. A jsou to stolky do všech interiérů, od jídelních až po televizní stolky. Velmi oblíbené se staly rovněž jídelní sestavy se skleněným stolem, doplněny velmi designově zajímavými židlemi, které bychom mohli nazvat "židle v retro stylu". Nábytek ze skla je však doplněn vždy dalším materiálem, která zabezpečuje jeho stabilitu a pevnost. Sklo jako materiál je tak nejvíce spojován z kovem, nerez ocelí, ale také například dřevem. Spojení materiálů sklo a dřevo působí velmi netradičně. Kov a další materiály jsou použity především k výrobě konstrukcí stolů a sklo jako například jídelní deska stolu. Nábytek ze skla je především zařazován do kategorie moderního nábytku a pravdou je, že pro mnohé z nás může působit chladně.

 

 

Nábytek ze skla má však i své nevýhody. Může dojít k jeho rozbití při prudkém nárazu a není vhodný pro rodiny s dětmi. Pokud se vám líbí kupříkladu jídelní skleněný stůl, musíte počítat s tím, že zcela jistě nezapadne do kuchyně z kuchyňskou linkou z masivu. Skleněný nábytek nikdy nevynikne, pokud mu nepřizpůsobíte i ostatní nábytek v pokoji. Skleněný nábytek je odolný vůči nečistotám, nestane se vám, že by jste cokoliv zničili například vylitým šálkem kávy, ale veškerý prach je viditelný již po několika hodinách. Prach ze skleněného nábytku je třeba tedy odstraňovat častěji, stejně jako mastnotu po obtiscích ruky. Vše lze však hravě odstranit a hlavně, žádné nečistota není neodstranitelná. Péče o nábytek je důležitým aspektem při prodloužení jakéhokoliv nábytku, nejen skleněného. Přípravky na nábytek jsou velmi rozmanité a v mnoha případech ani nevíme, jak a k čemu je používat.