Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Nábytek z masivu mění svůj design

Pro milovníky nábytku z masivu jsme připravili v letošním roce řadu nových kolekcí, které rozhodně překvapily. Dnes si představíme ve zkratce ty, které se staly v průběhu roku populární a u vás oblíbené. Dnešní článek bude malou rekapitulací, co vše je díky novým a stále důmyslnějším designům možné. A nejvíce samozřejmě oslovil dětský nábytek z masivu, který se stává více barevnější a veselejší. Nechybí ani řada dekorací určená ke kolekcím nábytku z masivu pro děti. Nejširší nabídku dětského nábytku z masivu jsme vám představili od dánského a belgického výrobce. A aby bylo hledání snadnější, rozhodli jsme se nábytek z masivu ještě rozdělit na dětský nábytek pro holky a dětský nábytek z masivu pro kluky. Z čeho můžete vybírat a co rozhodně můžeme označit za netradiční?

 

Dětský nábytek z masivu pro kluky

V nabídce najdete dětské pokoje z masivu pro kluky a dále dětské postele z masivu pro kluky. Ostatní samostatné díly nábytku z masivu jako jsou komody, psací stoly či skříně jsou pak určené jak pro holky, tak pro kluky. Nabídka je opravdu velmi široká a je z čeho vybírat. Dánský výrobce představuje kolekce nábytku z masivu pouze v bílém, transparentním provedení, je tedy zachována viditelná struktura dřeva. K bílému nábytku pak lze vybrat dekorace, které teprve z dané kolekce vytvoří design pro kluky, nebo pro holky. Některé ze sestav dětských pokojů jsou pak v odstínu hnědém, červeném, nebo tradičním modrém, typické barvy do interiéru školáka, studenta. Jsou také návrhy dětských pokojů, které jsou vhodnější pro menší děti a návrhy, které osloví zejména rodiče už studentů.

 

Dětská postel Pino Space  

 

První návrh dětského pokoje v modro zeleném provedení je ideálním řešením interiéru pro předškoláka a školáka. Druhý návrh je vhodný pro větší dítě, které už studuje. Design je samozřejmě méně barevný a elegantnější. Také je v návrhu umístěná již třídveřová šatní skříň, velký psací stůl a regál na knihy a učebnice. Odstín spojení přírodní hnědé s černou také nahrává pro vybavení interiéru většího dítěte.

 

Pokud nechcete zařizovat celý dětský pokoj, ale hledáte třeba jen dětskou postel z masivu, nebo řešení pro dvě děti v podobě patrové postele z masivu i tato možnost existuje. V nabídce opět postele rozděleny pro holky a kluky a velmi oblíbené jsou patrové postele z masivu či multifunkční postele, které šetří místo v dětském pokoji. Už dávno nejsou v nabídce jen klasické patrové postele, ale jsou i patrové postele s úložným prostorem, nebo šatní skříni. Multifunkční design nábytku z masivu je možný jen díky novým technologiím výroby.

 

  

 

Typickým příkladem mohou být návrhy dětských postelí na fotografii. design nábytku z masivu zcela změnil svou podobu. Nábytek je více účelový, je kladen důraz také na prostor a především pak úsporu místa v dětském pokoji. Také odstíny se zcela změnily. Ještě nedávno to byl jen přírodní odstín dřeva borovice, který nábytek z masivu nabízel. Nábytek z masivu dnes je rozhodně moderní, není to nic tradičního. Samozřejmě kromě zachování materiálu dřeva.

 

Dětský nábytek z masivu pro holky

I do této kategorie jsme zařadili jak ucelené sestavy dětských pokojů z masivu, tak dětské postele a patrové postele pro holky. Je opravdu z čeho vybírat a ani zde nechybí široká paleta nejrůznějších odstínů, včetně růžové a fialkové, které nemohou v nabídce chybět. Malá změna je v nabídce postelí oproti nábytku určeného klukům. Pro holky máte ještě k dispozici kategorii postelí s nebesy, které jsou rovněž vyrobeny ze dřeva borovice.

 

                  Dětská postel Amori s nebesy

 

Určitě nám dáte za pravdu, že návrhy dětských pokojů z masivu na ilustračních fotografiích jsou nádherné. Můžeme říci, že zvolený design je romantický až něžný. Ale nezapomínejme, že i velmi praktický, funkční. Nábytek z masivu především v maximálním využití doznal tu největší změnu a sestavy dnes jsou stále více oblíbené.

 

Barevnost, řada dekorací a funkčnost. Co dál? u nábytku z masivu jako u jednoho z mála můžeme také říci zdravotní nezávadnost, která je přece především v dětském pokoji tolik důležitá. Ale ještě něco, co možná na první pohled není zřejmé a platí pro interiér holky i kluka. Dřevo jako materiál má velmi pozitivní účinky na psychiku nejen dětí, ale i nás dospělých. V dnešní přetechnizované a bohužel i nebezpečné době je návrat k přírodním materiálům opravdu velmi dobrou volbou.