Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Nábytek ve stylu Provence

Nejrůznějších typů designů neustále přibývá a na nábytek Aldo se je vám snažíme vždy všechny představit. Design nás baví a značka ALDO na českém a slovenském trhu si už sama vytvořila pověst osobitého stylu nábytku, troufáme si říci originálního. Rádi vám představujeme designy našich partnerů z Francie, Německa, Dánska, nebo Německa a v blízké budoucnosti přibude ještě belgický a finský nábytek. Inspirace ze severu byla motivem a stále je pro mnohé designéry. Dnes se však v našem článku, našem pravidelném povídání pozastavíme nad novým stylem vybavování interiérů a to design Provence. Autorem kolekce v tomto příjemném provedení je dánský výrobce.

 

    

 

 

Nábytek Provence charakterizují detaily

Detaily jsou u stylu Provence velmi důležité. Tvoří pomyslný celek, dané díly mezi sebou vzájemně propojují. Ve většině návrhů je použito odstínu transparentní bílá, což znamená že lak zachovává viditelnou strukturu dřeva. A to je velmi dobře, jelikož tento typ nábytku je vesměs vyroben z masivu a tak by bylo přeci škoda materiál přetřít barvou, která jeho strukturu zcela zakryje. Nejčastějšími interiéry vybavené provensálským designem bývají studentské pokoje pro dívky, nebo kuchyně a ložnice. Ale v naší nabídce najdete do každého interiéru z tohoto romantického designu něco. Stylem je nábytek Provence zařaditelný do kategorie rustikálního nábytku a v této kategorii také jednotlivé díly najdete.

 

                                                    Rustikální ložnice značky Nova Solo

 

Malým nedostatkem, nebo řekněme nevýhodou je u stylu Provence skutečnost, že jeho krása vynikne spíše v rozměrově větších interiérech. I když se výrobci tu a tam snaží přijít s návrhy také vhodnými pro panelákové typy bytů, velký prostor je přeci jen velký prostor. Na našem portále nabízíme tento typ nábytku především jako samostatné díly, aby jste mohli vybírat velmi flexibilně a opravdu to, co potřebujete. Charakteristickým znakem stylu Provence jsou kovové, často mosazné úchytky různých tvarů.

 

       

 

Rádi jsme vás dnes alespoň trochu nastínili detaily romantického designu aby jste mohli posoudit, zda vás vůbec nový fenomén ve světě bydlení zaujal. A pokud ne, věřte nám, že v naší nabídce najdete úplně vše. Třeba i retro nábytek, který je dalším z designů vracejícího se do současných domácností. A retro styl je zase osobitým a vhodným řešením třeba pro panelákové byty.