Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nábytek v tmavých odstínech, trend pro rok 2019

V každém roce v oblasti bytové designu se objeví nějaký ten trend a netýká se to jen designu, ale také odstínů. Ty se rok od roku mění, nábytek stejně jako móda podlého módním trendům. Můžeme již nyní na počátku roku s jistotu říci, především pak po právě absolvované výstavě v Německu, že letošním trendem všech výrobců budou tmavé odstíny v různých podobách. Překvapivě tmavé odstíny s netradičními, zcela novými dezény a to nejen pro vybavení interiéru  jako je  ložnice, obývací pokoj, kuchyně, ale také dětský pokoj. Tmavé odstíny nejčastěji pak ve spojení s materiálem kovu, nebo ve spojení se světlými odstíny či světlými přírodními. 

 

                                                                  Obývací stěna Nums


V dnešním povídání vám rádi představíme nejnovější trendy v bytovém designu a to od francouzských výrobců, španělského výrobce, ale také řady dalších výrobců z jiných zemí. Nabídka je velmi široká a určitě si každý z vás najde ten svůj oblíbené tmavý dekor, který si budete umět představit také u vás doma. Tmavé odstíny přitahují, jelikož už samy o sobě působí velmi elegantně. Z tmavých odstínů se nejčastěji používá z přírodních dezénů tmavý ořech, nebo šedý dub. Z pastelových odstínů pak béžová, tmavě hnědá, světle hnědá, khaki, ale třeba také černá.

Velkou vadou na kráse je, že tmavé odstíny doporučují jak designéři, tak výrobci, ale také my jako prodejci, především do slunných interiérů, rozhodně ne do tmavých, rozměrově malých místností. Krása tmavého nábytku opravdu v takovém pokoji nevynikne.

 

Sestava herních počítačových stolů pro dva, D-Game large   Nábytek do obývacího pokoje, kanceláře v sestavě Manchester

 

Na ilustračních fotografiích typické návrhy interiérů s tmavým nábytkem. Návrh jídelny, která se skládá z velkého jídelního stolu, netradičních lavic místo klasických jídelních židlí, velké komody třeba na ubrusy a další potřeby pro prostírání a v neposlední řadě vitríny, která ideálně poskytne místo na jídelní servis. Ucelený návrh jídelny jako samostatné místnosti je velmi elegantní právě díky tmavě zvolenému nábytku. 

Ale třeba i jeden kus nábytku, kterým je je tmavá komoda na další fotografii, dokáže udělat radost a především změnit interiér. Kombinace tmavého dřeva z kovovými podstavci v takzvaně industriálním designu. Tmavý nábytek můžete uplatnit i v menších místnostech, pokud je navržen v minimalistickém designu. Tím se rozumí i návrhy, které vám představujeme na ilustračních fotografiích. Pokud jste majiteli byť i panelákového bytu, ale plného sluníčka, proč ne. Tento nábytek vám rozhodně udělá radost.

 

                                                           Jídelna v sestavě Manchester

 

Design nábytku se neustále mění a my můžeme říci, že tou největší změnou co se týká právě odstínů jsou dekory, struktura odstínu a zcela nové, v podstatě nezařaditelné odstíny. Tak jako kdysi byly zcela běžné odstíny dub, buk, kaštan, nebo třešeň, dnes mají výrobci své vlastní odstíny a povrchové úpravy. Jen odstínů dub je více jak sto různých obměn, tedy více jak sto různých druhů imitace dřeva dub. proto jestli i vy zvažujete vybavení celého interiéru jako celku, je lépe zařídit vše při jednom nákupu, jelikož odstíny se neustále, každým rokem mění a po několika letech již ve stejném odstínu nábytek nepořídíte.

 

                                                 Manželská postel s úložným prostorem 160 Most black

 


Tmavý dekor v tomto návrhu udělal své, ložnice je velmi elegantní. Druhým přínosem je, že postel naznačuje jak lze vybavit či zařídit ložnici, pokud je rozměrově velmi malá. V tomto případě se nesnažte za každou cenu umístit do ložnice skříň, prostor na spaní by měl být přeci jen příjemný, vzdušný a ne přecpaný nábytkem. Postačí v takovém případě postel, třeba jeden noční stolek a menších rozměrů komoda. Návrhy v tmavých odstínech pak za vás udělají své. A výhodou je rovněž to, že tmavý nábytek v přírodním dekoru dřeva, nevyžaduje tolik dekorací, aby místnost vypadala útulně. Postačí samotná krása povrchové úpravy.