Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Nábytek do předsíně rozhodně nepodceňujte

Vstupem do domu či bytu je předsíň, nebo také ve větších interiérech říkáme vstupní hala. Ať se jedná o malý byt či velký dům se vstupní halou platí, že je to první věc, s kterou se všichni příchozí setkávají když do vaši domácnosti vstupují. Proto by předsíň, vstupní hala měla vypovídat o tom, co je dál v domě, měla by vypovídat tak trochu o charakteru členů v domácnosti a především, měla by být reprezentativní. V předsíni by neměl vládnout chaos a nepořádek. Svrchníky, kabáty či obuv by měly mít své pevně stanovené místo. Jak zařídit předsíň aby byla praktická, ale také příjemná? A co když pro předsíň máte jen malou místnůstku do které nic moc nedáte? Dnešním tématem bude vybavení předsíně, vybavení vstupu do domu. A možností je celá řada, nemusíte se bát, že zrovna ta vaše předsíň nepůjde zařídit.

 

Zařizujeme předsíň jen ve velmi malém prostoru

Pokud máte tu smůlu a vaše předsíň je opravdu velmi malá, nábytek do ní musíte pořizovat s rozmyslem a tak, aby jste daný i když malý prostor co možná nejlépe využili. Snad nejvíce ideálním řešením je předsíňová stěna. Ty jsou dvojího typu, na zavěšení na stěnu, nebo na postavení na zem. V případě ještě nějakého volného místa, lze k předsíňové stěně pořídit ještě skříňku na víc. Snažte se využít i prázdné stěny třeba tím, že na stěnu zavěsíte police, nebo také dnes už v nabídce najdete i nejrůznější typy skříněk s možností zavěšení. V každém případě je velmi prozíravé využívat stěny v malé předsíni.

 

 

Předsíňové stěny francouzského výrobce jsou ve většině případů ve velmi moderním, minimalistickém designu navržené právě s ohledem na skutečnost, že jsou určeny pro vybavení jen velmi malé místnůstky. Ve většině případů je také předsíňová stěna sestaveny do jednoho panelu z několika dílů nábytku. Šatní tyč na zavěšení svrchníků, police pro odkládání nejrůznějších předmětů jako třeba klíče, pošta apod. a v neposlední řadě nesmí chybět ani botník. Předsíňová stěna i v malém prostoru dokáže prokázat velkou službu a rozhodně vám pomůže udržovat pořádek. Pokud máte malou předsíň, pak se snažte vaše oblečení i obuv rozdělit do několika skupin dle ročního období. Věci, které zrovna nepotřebujete, třeba zimní bundy v létě, pak uskladněte mimo předsíň. Třeba do sklepa, na půdu či do velké šatní skříně v ložnici, zkrátka ne vše přeci musí být v daném období v předsíni. To samé platí o obuvi, která není nic příjemným při vstupu do domu pro nikoho. Předsíň by rozhodně neměla být skladištěm, ale měly by v ní být jen a pouze věci, které aktuálně potřebujeme, nosíme.

 

     

 

Ano i malá předsíň může být velmi úhledným místem, které přivítá velmi příjemně každou návštěvu. Když už nemáte místo ani na předsíňovou stěnu, nebo raději dáváte přednost většímu počtu páru bot v předsíni k dispozici, jsou zde ještě botníky. Při výběru botníku do vaší předsíně zvažte, zda mají být police na obuv vyklápěcí, nebo chcete raději klasickou skříňku. Možností je celá řada.

 

                                                                           

 

K takovému botníku pak už stačí jen police zavěšená na stěnu a něco k sezení. Nic víc nepotřebujete a máte šanci i v malé předsíni udržet pořádek. V malém vstupním prostoru se vyplatí pořizovat nábytek vysoký, opět využijete nějaký ten prostor navíc.

 

Jak zařídit příliš velkou předsíň?

Možná si mnozí z vás pomyslí, že vlastnit velkou předsíň, říkejme vstupní halu je výhra. Ale i to má svá úskalí. Rozhodně když už nic, je to finančně náročnější záležitost. Také jak zaplnit velký, prázdný prostor? Řešením, které zabere celkem dost místa a je praktické je velká šatní skříň. Tu samozřejmě v předsíni v plné míře využijete, to asi není třeba zdůrazňovat. nedopouštějte se však té chyby, že spolu s kabáty budete do skříně dávat boty. Obuv a oblečení by neměly být nikdy pohromadě, to je zásada, kterou je třeba mít na paměti.

 

     

 

Na ilustračních fotografiích uvádíme dva příklady návrhů vybavení velké předsíně. Je z kolekce nábytku Infinity a v podstatě je velmi jednoduché. Pouze výrobce zvolil jako středobod předsíně právě velkou šatní skříň, navíc se zrcadly. Záměrně uvádíme návrh řešení předsíně ve dvou odstínech, aby jste mohli posoudit, jak se interiér změnou odstínu dokáže změnit.

 

Dnes už není opravdu problém zařídit ani malou, ani velkou předsíň. Dnes už není třeba se na nic vymlouvat, proč je v předsíni chaos a zmatek. Za velmi dostupnou cenu kterou dnes výrobci nabízí, můžete zařídit předsíň tak, že návštěva bude mít chuť jít dál i do dalších místností. A vy ráno nebudete muset hledat žádné věci, své bude mít své pevné místo a řád.