Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Nábytek do jídelny i obývacího pokoje v identickém designu

Fenoménem dnešní doby jsou velké, prostorné interiéry. Velmi často se setkáváme s návrhy, kdy v jedné velké místnosti jsou dva interiéry. Kuchyň spojená s jídelnou, nebo kuchyň spojená s obývacím pokojem. Velmi často je dnes součástí vybavení interiéru obývacího pokoje jídelní kout, protože jen málokdo, málokterá domácnost má k dispozici samostatnou místnost pro zařízení jídelny. A na tuto skutečnost či vývoj v bydlení samozřejmě reagují také výrobci nábytku. Dnes jsou k dispozici již běžně kolekce nábytku, které nabízejí identický design všech dílů jak pro vybavení obývacího pokoje, tak vybavení jídelny. A díky identickému designu je daná místnost velmi sladěna, byť se účelově rovná dvěma interiérům s různým využitím. A na takové kolekce se v dnešním povídání zaměříme.

 

Moderní, kvalitní nábytek pro mladé páry

Pokud jste mladá rodina a máte ještě malé děti i vybavení jídelny a obývacího pokoje by měly být přizpůsobeny právě jim. Hrany nábytku by rozhodně neměly být ostré, nejlépe pak kulaté či alespoň zakulacené. Jídelní stůl je vůbec ideální pořídit kulatý, třeba s možností rozložení na obdélníkový tvar. Nábytek je tak bezpečnější. Pokud pořizujete jídelní židle, pak s malými dětmi lépe bez čalounění, nebo s omyvatelným čalouněním. Příklad takového bezpečného nábytku vám představujeme na ilustrační fotografii. A přitom francouzský výrobce, jako autor tohoto nábytku, zachoval i moderní design, nábytek je velmi líbivý.

 

Nábytek do obývacího pokoje Nova    Nábytek do jídelny z kolekce Nova

 

 

Moderní nábytek do malého i většího interiéru

 

Velmi oblíbený je rovněž v posledních letech nábytek s led osvětlením v podobě pásu na nalepení s led diodami. Montáž je tedy velmi snadná. A spotřeba energie zanedbatelná s ohledem na vysoký efekt. Dnešní moderní interiér zaznamenal také změnu v celkovém designu. Již dávno nejsou součástí obývacího pokoje monstrózní obývací stěny, ale samostatné díly nábytku porůznu rozmístěné po místnosti. Stejně tak pro jídelnu platí rozmístění daných dílů nábytku libovolně v prostoru tak, jak kdo potřebuje. Jak můžete vidět na fotografii, nábytek v identickém designu pro oba interiéry je velmi sladěný, vše se spojuje v harmonický celek.

 

Nábytek do obývacího pokoje Ness white     Nábytek do jídelny Ness white

 

Dalším příkladem shodného designu nábytku pro vybavení jídelny i obývacího pokoje je kolekce Ness white od španělského výrobce. Tyto typy kolekcí lze velmi dobře uplatnit i v malých interiérech. Do obývacího pokoje umístíte pouze jídelní stůl s židlemi, jídelní sestava, která bude navazovat na ostatní vybavení v místnosti. Kolekce s identickým designem mají další řadu nejrůznějších využití, včetně párování nábytku. Máte málo úložného prostoru a zjistíte to až po nějaké době? Pořiďte si komodu, třeba v menším rozměru než jste pořídili poprvé. Jsou i rozměrově různé varianty vitrín. Nabídka takového nábytku pro více interiéru je velmi široká a určitě si každý najde to své.

A u malých interiérů ještě chvíli zůstaňme. velmi se nám v poslední době líbí náhrada za velké obývací stěny a to jsou televizní stěny. Jsou rozměrově daleko menší než obývací stěny, ale jsou rozměrově daleko větší než televizní stolek. Do malého interiéru jsou pak ideální.

 

 

                                                                        Obývací stěny Elly glossy white

 

Televizní stěna, kterou představujeme na fotografii, může být typickým příkladem. Nabízí jak prostor na televizi, tak úložné a odkládací prostory. A samozřejmě nezabere tolik místa jako obývací stěna. Pro malý interiér se nám tento nápad jeví jako nejlepší. Televizní stěnu rovněž pořídíte za zcela jinou částku než obývací stěnu a to je přeci dobrá zpráva. V nabídce najdete celou řadu dalších designů pro společný prostor jídelny a obývacího pokoje, v převážné většině od francouzských výrobců, jejichž kvalita je již léty ověřena.