Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Multifunkční patrová postel je řešením malého prostoru

Také počítáte každý centimetr v pokoji vašich dětí? Stále zápasíte s nedostatek místa i úložného prostoru? Rozhodně nejste sami a rozhodně dnes, již naštěstí není tak složité menší dětský pokoj zařídit tak, aby v něm děti měli vše potřebné. Pokud i vy s prostorem zápasíte, možná vám přijde vhod několik rad, nápadů či tipů, jak efektivně ušetřit prostor a získat patrovou postelí také něco více, než jen místo na spaní.

Dětská palanda pro tři, patrová postel se skříní

Snad nejvíce oblíbeným řešením patrové postele je ta, která nabízí velký úložný prostor. A dnes již není ničím neobvyklým pořízení patrové postele se skříní a hlubokými šuplíky. Nabídka takových postelí je velmi široká a můžete si opravdu vybrat z desítek nejrůznějších designů, ale také odstínů. Ale na co si při výběru dát pozor, aby jste nebyli zklamaní? Jedním slovem "hloubka".

 

Patrová postel pro 2 i tři děti Bibliobed    Dětská palanda Bo1 90x200 - cascina, bílá

 

Při výběru patrové postele věnujete velkou pozornost jejím celkovým rozměrům, aby se vám do pokoje vůbec vešla, ale také hloubce. V mnoha případech najdete v nabídce patrové postele, které proklamují velké úložné prostory, ale opak je pravdou. Šuplíky jsou plytké a málo hluboké, stejné nemilé překvapení můžete zažít po otevření šatní skříně. Při výběru je tak velmi důležité sledovat nejen celkové rozměry patrové postele, ale také druhotné rozměry a především to, jak velké úložné prostory jsou, aby jste místo v pokoji vašich dětí opravdu ušetřili.

Šatní skříň, pokud je součástí patrové postele, by měla být stejně hluboká, jako je postel. Takže minimálně zde hovoříme o hloubce 90 centimetrů a pokud si vaše děti rády hrají na "schovávanou", rozhodně by se do skříně měli vejít. Důležitá je rovněž výška a hloubka šuplíků, kdy u šuplíků hovoříme o výšce minimálně 30 centimetrů a hloubce rovněž 90 cm. Zkrátka tak, aby byl prostor pod postelí opravdu využitý. Jedinou vadou na kráse těchto patrových postelí s šatní skříni je, že ne každá má pro její umístění dostatek prostoru kdy se zamyslíme nad tím, že stele je téměř tři metry. Pokud tolik prostoru nemáte, lze pořídit další, neméně úsporné designy, dětská palanda může mít zkrátka mnoho podob.

 

Patrová postel se schody

Schody jsou nejen nejvíce bezpečným způsobem přístupu do patrové postele, především pak pro malé děti, ale lze je rovněž krásně využít jako šikovný úložný prostor. Využití prostoru pod patrovou postelí je podstata jejich návrhů. A čím je patrová postel více využita, tím více vy v pokojíku ušetříte.

 

      

 

Šikovné schody nabízí pod postelí police, které překvapí svým objemem. Ale co dál může patrová postel bez skříně nabídnout? Velký, objemný šuplík, který lze využívat jako klasický úložný prostor, nebo pokud do šuplíku vložíte matraci, tak jako přistýlku či každodenní spaní pro třetí z dětí. Další z oblíbených designů, patrové postele se schůdky a šuplíkem, které je nejčastějším řešením pokoje pro tři děti, tedy využívá se postele především jako spaní a šuplík jako přistýlka. Pokud si srovnáme v menším pokoji umístění tří samostatných lůžek oproti patrové posteli pro tři děti, tak úspora místa je značná.

 

                                            Dětská palanda pro tři Bibop

 

U druhé návrhu se designérům ze Španělska dokonce podařilo umístit i šatní skříň, i když její šíře není tak velká, ale přeci jenom, je to další prostor navíc. Pokud vám máme doporučit řešení pro vybavení dětského pokoje tří dětí, když nedisponujete velkou místností, je to rozhodně patrová postel s přistýlkou. Nic neušetří prostor tak, jako toto řešení.

 

Patrová postel se stolem

Je dalším oblíbeným designem z nabídky patrových postelí. I zde je výběr velký a vy musíte zvážit, co vás trápí více. Zda zvolit raději patrovou postel se skříní, nebo naopak patrovou postel s psacím stolem. Protože nelze u jednoho designu patrové postele mít bohužel vše, to by rozměry byly takové, že by se jen do málokterého pokojíku postel vměstnala.

 

Patrová postel pro dvě děti Bo10 white - limitovaná edice     Patrová postel se stolem černá Legend

 

Vybírat můžete patrovou postel se stolem pro jedno dítě, nebo pro dvě děti. Pokud chcete pořídit patrovou postel pro děti se stolem, pak mějte na paměti, že psací stůl musí být natolik velký či řekněme široký, aby vyhovoval dětem i v případě, že u stolu sedí současně. Na šíři by každé z dětí mělo mít k dispozici minimálně jedem metr prostoru, celková šíře psacího stolu by měla činit dva metry, měl by být po celé šíři postele. Ideální je rovněž design, kdy patrová postel nabízí hned u psacího stolu také nějaké police pro odložení školních potřeb a učebnic, jelikož tak budou míst vaše děti vše po ruce. 

 

                                                 

 

Aby patrová postel mohla nabízet dostatečně velkou pracovního plochu stolu, dolní lůžko je na vysunutí a děti používají buď psací stůl, nebo lůžko. Dle toho pak velmi snadno a rychle vysunou co potřebují a naopak. Ideální je, když postel pro dvě děti a s dostatečně velkým psacím stolek opět využívá vlastní design na maximum a to jsou právě i šuplíky pod dolním lůžkem, samozřejmě dostatečně hluboké a vysoké a již zmiňované police pod schůdky či žebříkem. Pro patrové postele zkrátka platí, že multifunkčnost a maximální využití designu by měly být na prvním místě. A tak věnujte pozornost designu i rozměrům při výběru patrové postele. Rozhodně se vyplatí.