Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Moderní trend židlí

Velmi často vnímáme židli jako něco ryze účelového a jejímu výběru mnoho péče nevěnujeme. Ale i tento kus nábytku si zaslouží naší pozornost a ať se vám to zdá jakkoliv zvláštní, tak i židle mají svou módu. Na stránkách nábytek Aldo najdete jídelní židle, kancelářské židle a dětské židle. Nabídku přináší český výrobce ohýbaného nábytku a německý výrobce zase nabízí moderní, velmi účelové posezení.

 

          

 

Mnoho trendů

21.století sebou nese mnoho trendů, z nichž některé jsou protisměrné a jiné se doplňují. Nejsilnější je ale zjevně linie navazující na slavná léta šedesátá, která si pro sebe zvláštním poetickým způsobem upravila nám všem době známou tradici funkcionalizmu a navazujícího minimalizmu, který je dnes skloňován v různých souvislostech a často zcela bez rozmyslu. To teď ale není podstatné. Jinak řečeno, módní židle, která se může hrdě procházet jako modelka po molu a nechat se obdivovat s vědomím, že je ve správný čas na správném místě, je zbavená veškerých ozdob a zbytečných příkras. Neznamená to ale, že by měla být strohá. Naopak je většinou jemná až subtilní, s vytříbeným vkusem a nenucenou, a hlavně neokázalou elegancí. Hranaté tvary už v módě nejsou, spíše se „nosí“ lehké měkké oblé rohy tak, jako je měla ráda zmiňovaná šedesátá léta. A bez pozornosti by neměla zůstat barevnost. Rozhodně i zde platí, že méně je více a přehnaně křiklavé a pestrobarevné kusy nábytku jsou spíše rozmarem a manýrou, která se rychle objeví, ale stejně tak rychle zmizí. Dnešní móda spíše nabádá k elegantní střídmosti.

 

 

Židle není křeslo

Je celkem pochopitelné, že na židli se musí dát v prvé i druhé řadě dobře sedět. Židle není křeslo a je určená více méně ke vzpřímenému sezení. Zvláštním mezistupněm jsou židle s područkami, kterým jsme si navykli říkat „polokřesla“. Ať už je to ale jakkoliv, myslete na to, že výška sedáku židle by měla průměrně vzrostlé osobě (cca 185 cm) dosahovat těsně pod koleno. Když se posadíme, měli bychom mít stehna přibližně vodorovně a holeně cca kolmo k podlaze, přičemž chodidla zůstávají volně celou plochou na podlaze. Sedák by měl být dostatečně široký, což je přirozeně velmi individuální, ale nejčastěji to znamená plochu cca 40 x 40 cm. A opěrák má mít lehký, ale opravdu jen lehký záklon. Základním pravidlem (zvláště u jídelní židle) zůstává, že váš pocit z posezení na židli by měl být mimo jiné také o pocitu bezpečí. Když se zakloníte, zapřete a nebo když se otáčíte, měli byste jasně cítit, že židle pod vámi je pevná, že drží a jak se říká „že se ani nehne“.

 

     

 

 

Další nabídkou na Aldu je moderní a designově nestandartní, celodřevěná jídelní židle. Mezi zajímavé jistě patří povrchová úprava jídelní židle, přírodní odstín dřeva ve vysokém lesku. Jídelní židle, která příjemně doplní kuchyně a jídelny v moderním designu. Jídelní židle nabízí vysokou kvalitu použitých materiálů, lité bukové dřevo a zpevněné konstrukce.