Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Moderní rustikální nábytek

Může být rustikální nábytek moderní? Co tím vlastně myslíme? Rustikální nábytek má svá specifika a jedná se o díly nábytku, které již několik století svůj design nezměnily. Ale přeci. Přinesli dnešní výrobci do rustikálního nábytku nějaké změny, aby nábytek více odpovídal nárokům dnešních zákazníků? Určitě ano. Například  televizní stolky, to je zcela nový fenomén, jelikož ještě před sto lety ani nikdo nevěděl co televizní přijímač je. V dnešním článku vám chceme představit některé z kolekcí francouzského, dánského výrobce a především to, jak přizpůsobili nábytek moderní době.

 

     

 

 

Rustikální nábytek dnes, to je především změna materiálů

Ještě v dobách ne tak dávno minulých, byl jediným výrobním materiálem pro nábytek masiv. Ať už dřevo borovice, či buku, nebo dubu. Dnes výrobci používají samozřejmě i tyto materiály, jedná se především ale cenově velmi náročné kolekce. Aby byl rustikální nábytek ovšem přístupný všem, začínají se v posledních letech objevovat například kolekce z mdf desky, lamina, často je použito například jako desky stolu také sklo, aby byl jídelní stůl snadný na údržbu. Na našich prvních fotografiích vám představujeme jídelní stůl francouzského výrobce, který právě v této kolekci spojil mdf desku s mléčným, tvrzeným sklem. A nábytek určitě nic neztratil z rustikálního designu. Ba naopak a navíc je velmi odolný vůči mechanickému poškození. Imitace dřeva je také velmi věrohodná, odstín transparentní bílé oblíbený.

 

    

 

Rustikální nábytek lze také využít ve všech interiérech. Od ložnice, až po obývací pokoj, přes kuchyň. V rustikálním designu se vyrábí také koupelnový nábytek, nebo dokonce některé návrhy jsou určeny pro vybavení dětského pokoje. Dnešním trendem je však spojení pár rustikálních "kousků" s velmi nadčasovými bytovými doplňky. A zde je velkým odborníkem dánský výrobce.

Stylové a moderní v jednom interiéru

Trendem dnešní doby je například velmi moderní, můžeme říci až strohý interiér a v něm jeden díl rustikálního nábytku, který je něčím velmi originální. Daná místnost, interiér tak získá také svou nevšednost, neopakovatelnou atmosféru.

 

   

 

Dalším trendem jsou také interiéry zařízené ve velmi kontrastním tónu. Jako například na fotografiích, kde je využito nejen hry denního světla, ale také spojení bílého rustikálního nábytku s velmi tmavou výmalbou stěn. Nebo lze spojit bílý rustikální nábytek s černou sedací soupravou. Rustikální nábytek dánského výrobce je vyroben z mahagonového dřeva a patří k cenově náročným. Jeho vzhled je však velmi elegantní a samotné zpracování velmi kvalitní. Ke kvalitě nemalou měrou přispívá také mahagon, jelikož je to dřevo s vysokým stupněm tvrdosti. Nabídka rustikálního nábytku je na našich stránkách velmi široká a za několik let si získala velkou oblibu.

Zkuste oživit váš interiér jedinečnými kousky. Nabízíme rustikální komody, jídelní či psací stoly, rustikální vitríny, skříně či rustikální postele z masivu. Nábytek jsme pro lepší orientaci rozdělili do kategorií dle umístění, z nabídky stolů, židlí, skříní a dalších kusů nábytku si vyberete snadno a rychle.