Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Moderní nábytek v přírodních dekorech

Pro moderní nábytek platí několik nepsaných pravidel, které výrobci pečlivě dodržují. Moderní nábytek, na rozdíl například od rustikálního nábytku, musí být snadný na údržbu, s tím samozřejmě souvisí kvalitní materiál či povrchová úprava, často také po moderním nábytku požadujeme jeho multifunkčnost. Moderní nábytek je také charakteristický jednoduchými liniemi a neměl by chybět ani soft systém, pozvolné dovírání dvířek. Pokud se vám moderní designy líbí, ale stále vás odrazovalo charakteristické sklo, kov, nebo použití vesměs studených, či příliš agresivních odstínů, máme pro vás dobrou zprávu. Dnes najdete na našem trhu, nebo také na portále nábytek Aldo, který se zaměřuje na francouzský design, velmi moderní nadčasový nábytek také v přírodních 3D dekorech. A co vše je v dnešní nabídce dostupné ve spojení nadčasový design a příjemné, přírodní odstíny, si dnes představíme.

Moderní a praktické vybavení v obývacím pokoji

Věnujme se jako první v pořadí interiéru obývacího pokoje. Uvědomme si, že tradiční obývací stěny jsou na ústupu a to je jen dobře. Ještě před několika lety byl obývací pokoj přecpanou místností nábytkem, jelikož na trhu ani nic jiného, kromě monstrózních stěn nebylo. Dnes je samozřejmě vše jinak a vy sami určujete díky modulovým systému, které z dílů v dané kolekci si do obývacího pokoje pořídíte. Charakteristickým prvkem moderně vybaveného obývacího pokoje je střídmost a multifunkční design. Není nic neobvyklého na konferenčním stolku s možností rozložení, nebo s úložným prostorem. Místo obývací stěny můžeme pořídit vitrínu či praktický regál, kterých je v nabídce celá řada.

 

     

 

Ale vraťme se především k přírodním 3D dekorům. Co je vlastně 3D dekor a jaký je rozdíl mezi masivní dýhou a papírovou fólií? Věřte nám, že velký. Obě povrchové úpravy jsou diametrálně odlišné a dýha je samozřejmě kvalitnější. Naproti tomu 3D dekor znamená, že povrch je reliéfní, tedy nejenže věrně imituje masiv jako takový, ale imituje také strukturu dřeva. Nábytek či spíše to, z jakého materiálu je vyroben, dnes rozpozná už jen odborník. Výhodou 3D dekoru je oproti masivu samozřejmě nižší pořizovací cena. Takový nábytek z dubového dřeva si může jen málokdo z nás dovolit.

 

                                                    

 

Dřevěná dýha jako povrch nábytku je odolná vůči vlhkosti, má delší životnost a po řadu let zachovává svůj původní odstín. Papírová fólie sice velmi snižuje cenu nábytku, ale za pár let na nábytku z původního odstínu zůstane jen pramálo. Pokud nechcete každých několik let vybavení jakéhokoliv interiéru obnovovat, je lépe si za kvalitu připlatit.

Jídelna či jídelní kout často v bílém lesku

Zde je volba jednoznačná. Vše záleží především na tom, kolik místností, prostoru, máte k dispozici. Pokud jako řada z nás jste majiteli tradičního českého bytu, pak nejspíše máte ke stolování na výběr kuchyň, nebo jídelní kout v obývacím pokoji. Naštěstí i toto řešení se dnes v kolekcích moderního nábytku samo nabízí, jelikož výrobci vždy v jednotném designu nabízí nábytek jak do jídelny, tak obýváku. Daná místnost určená k relaxování i stolování může být příjemně jednotná.

 

Komoda Kiona s možností rozložení     Komoda po rozložení na jídelní stůl, kolekce Kiona

 

Doufáme, že jsme vás dnes příjemně překvapili možnostmi moderního nábytku. Není již pravdou, že co je moderní je vyrobeno ze skla, kovu, či v některém ze studených odstínů. Také v přírodních dekorech je nabídka moderního designu velmi široká.