Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Moderní design v dětském pokoji

Hledáte inspiraci pro vybavení dětského pokoje ať už jednoho dítěte, nebo více dětí? Zvažuje, jaký design vůbec zvolit? Pokud máte tu smůlu, že pro vybavení dětského pokoje nedisponujete příliš velkou místností, pak vám jako nejlepší a nejúspornější řešení doporučujeme moderní, můžeme říci až velmi nadčasový design. Moderní dětský nábytek dokáže díky důmyslnému designu nabídnout rafinovaně skryté úložné prostory, postel často nabízí daleko více funkcí než jen "pouhé" místo na spaní a velmi netradičně je v mnoha případech také řešený psací stůl. Dnešní naše povídání bude o rafinovanosti moderního designu dětského nábytku a jak co nejlépe využít každý centimetr v malé místnosti, která má být prostorným dětským pokojem.

 

Nejvíce místa ušetří patrová postel

Vůbec nezáleží na tom, zda máte jedno, dvě či dokonce tři děti. I v dětském pokoji jednoho dítěte můžete bojovat s nedostatkem místa stejně, jako v dětském pokoji určeném dvěma dětem. A vždy je tím nejlepším řešením patrová postel a to i v případě, že by nabízela opravdu jen funkci spaní. Moderní design však nabízí patrové postele, které vás opravdu svým využitím překvapí. Uveďme si první příklad moderního, velmi důmyslného designu návrhem dětského pokoje pro dvě děti.

 

                                                Patrová postel Duplex

 

 

První návrh představuje řešení dětského pokoje pomocí patrové postele, která má lůžka umístěna nepravidelně pod sebou. Navíc dolní lůžko je rafinovaně ukryto pod velkým psacím stolem, který nabízí rozměr vhodný i pro práci dvou dětí najednou. Takže prvním atributem navíc, kromě místa na spaní je zde psací stůl. Ale pojďme dál. U horního lůžka jsou schůdky, které jsou mimochodem daleko komfortnější a bezpečnější než žebřík a navíc, v každém ze schůdku je ukryt úložný prostor. A jelikož je schůdku hodně, budete překvapeni, kolik úložného prostoru díky nim získáte navíc. Další úložný prostor nabízí komoda nad psacím stolem a nechybí ani odkládací prostor velmi chytře umístěný právě vedle psacího stolu v podobě polic. Design této patrové postele je ideálním řešením pro dvě děti ve velmi malém interiéru. A samozřejmě, že pokud máte nějaké to místo navíc, můžete pořídit v identickém provedení další komponenty z této kolekce. Druhý návrh pro vybavení malého dětského pokoje, tentokráte dvou dívek, je rovněž neméně zajímavý. Funkce jsou stejné jako u první patrové postele, pouze umístění lůžek je již nad sebou a tak celkový rozměr patrové postele je menší, než u prvního návrhu. Ani zde nechybí psací stůl na vysunutí a řada úložných a odkládacích prostorů.

 

 

Jedno dítě a přesto zápasíte s nedostatkem místa?

Jak jsme zmínili již v úvodu, není řečeno, že s nedostatkem prostoru v dětském pokoji bojují jen rodiče dvou či více dětí. Stejný problém mohou mít i rodiče jednoho dítěte. I zde nejvíce místa ušetříte právě pořízením patrové postele, nebo postele, která je součástí celé dětské stěny a lůžko je navíc doplněno třeba šuplíkem, nebo je opět ukryto pod psacím stolem.

 

 

Dětský pokoj Kwai    Dětská postel Lanka grafit

 

 

Na ilustračních fotografiích představuje přesně taková řešení, které jsme vám popisovali. Lůžko pro jedno dítě je na zasunutí a tak používáte buď psací stůl a lůžko vysunete, nebo používáte lůžko, které pak vysunute před psací stůl. V průběhu dne vám tak postel nebude vůbec zabírat v dětském pokoji místo, pouze v noci, kdy si dítě stejně nehraje, ale spí. Líbí se nám i využití prázdných stěn, kdy nábytek můžete na stěnu zavěsit a nezabere vám žádné místo na podlaze. 

 

Dnes jsme vám představili nejmodernější design, který na současném trhu je k dispozici. Kolekce Smart, která nabízí samostatné díly nábytku a vy sami rozhodujete výběrem jednotlivých dílů, jakou podobu bude mít ta vaše sestava. Moderní design, to je také velmi flexibilní výběr a překvapivé množství možností.