Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Moderní a trendy design pro váš obývací pokoj

Chystáte se právě zařídit či prostě jen obměnit váš obývací pokoj? Jste už unavení z klasické obývací stěny a chtěli by jste opravdu něco praktického a moderního? Představíme vám dnes nejnovější trendy a zajímavé tipy, jak vybavit obývací pokoj nejrůznějším nábytkem, aby tato společenská místnost byla k užitku a pro všechny členy v domácnosti. Nápady jak vybavit rozměrově malý i velký obývací pokoj, jakým designem ušetřit tolik potřebné místo v interiéru a které odstíny volit. To vše a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

 

Když je málo místa, pořiďte si televizní stěnu

Klasickým dílem v interiéru obývacího pokoje je televizní stolek. Ale pokud je váš obývací pokoj příliš malý, zvolte raději televizní stěnu s řadou odkládacích polic a s nějakým tím úložným prostorem. Televizní stěny určitým způsobem nahrazují obývací stěny, ale v malém měřítku. Ale jsou zase větší než klasické televizní stolky. V každém případě tento nově se vyvíjející se trend našel velkou oblibu u všech. Nejlépe bude uvést několik příkladů, jak vlastně moderní televizní stěna vypadá a co jejím pořízením získáme.

 

    

 

Na fotografii můžete vidět, jak televizní stěna využívá výšky v prostoru a kolik je odkládacích polic po celém obvodu televizní stěny. Její rozměry jsou už samozřejmě přizpůsobeny dnešním lcd obrazovkám, jsou moderní a praktické. Televizní stěny jsou různé, mají ale většinou vždy tvar čtverce či obdélníků. Mění se pouze jejich rozměry a také můžete vybírat z řady odstínů.

K řadě televizních stěn najdete také další nábytek vhodný do obývacího pokoje v identickém designu. Například na první ilustrační fotografii je například stěna s konferenčním stolkem, získáte tak příjemné vybavení celého pokoje, stačí pouze doplnit sedací soupravou. Pokud však máte interiér větších rozměrů, můžete přidávat třeba komodu, nebo regál. K dispozici a velmi trendy jsou v posledních měsících také prosklené vitríny s led osvětlením. ostatně led osvětlení lze najít i na jiných typech nábytku a je to velmi příjemné oživení místnosti jako takové a nemusí se jednat konkrétně jen o obývací pokoj.

 

Klasický obývací pokoj? Rozhodně bez obývací stěny

Pod pojmem klasicky vybavený obývací pokoj si dnes už jen málokdo představí obývací stěnu, která nás provázela ještě donedávna. Dnešním trendem jsou samostatné díly nábytku porůznu rozmístěné po místnosti. Často je také interiér obývacího pokoje propojený s jídelnou a to vše jako jedna místnost. Proto výrobci nábytku přicházejí s kolekcemi, které nabízí jak nábytek do obývacího pokoje, tak do jídelny ve stejném provedení i stejných odstínech.

 

Nábytek do obývacího pokoje z kolekce Ness

 

Znakem dnešního moderního nábytku je kromě led osvětlení také mohutnost při zachování jednoduchých linií. Nábytek je moderní a v mnoha případech připomíná stylový masivní design. Ale jen připomíná, moderní je na těchto dílech opravdu vše, včetně samovolného dovírání dvířek pomocí "soft systému". Velkým fenoménem moderního designu jsou skryté úložné prostory, například u konferenčních stolků. Pomocí posuvné desky je možné do útrob stolku schovat ovládače, nebo různé pamlsky. Nápadů, jak představit stále více a více funkcí na daném díle nábytku neustále přibývá. Myslíme si, že i do budoucna se máme stále na co těšit.