Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Mít bazén pod střechou

Nábytek Aldo sice bazény neprodává, ale to není důvod, proč je nedoporučit a to od českého výrobce s dlouholetou tradicí společnost Gumotex. Dny jsou sice stále ještě teplé, ale studené noci a rána k malé radosti majitelů rodinných bazénů výrazně snižují teplotu vody. Ale i na to se dá vyzrát. V bazénu šikovně ukrytém pod zastřešením a případně i vybaveném některým z druhů vytápění se dá komfortně koupat až do října.

 

Střecha, nezanedbatelná výhoda

Mít bazén pod střechou se vyplatí hned z několika důvodů. Zaprvé umožňuje koupání i při nepříznivém počasí. Zadruhé podstatně snižuje tepelné ztráty ohřáté vody při nočním ochlazení, takže zvyšuje počet dnů vhodných ke koupání. Teplota pod ním je v průměru o 5° až 8°C teplejší, než v bazénu bez zastřešení, takže vodní radovánky si lze dopřávat až 6 měsíců v roce. Další nezanedbatelnou výhodou je, že zastřešení chrání vodní hladinu před znečištění prachem, poletujícími nečistotami nebo listím. To s sebou přináší nejen méně práce při čistění, ale i sníženou spotřebě bazénové chemie. Pokud je bazén vybaven nějakým druhem vytápění, snižuje zastřešení výrazně náklady na energii. Rodiče malých dětí a majitelé domácích mazlíčků ocení, že zakrytím zabrání nepříjemnému pádů do bazénů. Doporučují ho i lékaři, protože chrání proti UV záření, a tak minimalizuje riziko vzniku rakoviny kůže.

 

 

Kvalitní materiály

Mobilní zastřešení, které je v kruhových i oválných tvarech, je ideální pro všechny typy rodinných bazénů. Základem zastřešení je lehká trubková konstrukce, díky které ho bez složitého skládání snadno přemístíte na jakékoliv místo na zahradě. Potah je vyroben z vysoce kvalitního materiálu Airtex, který je lehký, vysoce odolný vůči vodě, plísním a UV záření. Jeho povrch je navíc opatřen nátěrem proti otěru. Na rozdíl od klasického zastřešení není pro mobilní potřeba žádnou stavební přípravu. Postačí jen do země pevně upevnit kotvící patky. Pro klasické zapuštěné bazény je vhodné posuvné zastřešení sestavené z jednotlivých segmentů. Rozhodnout se můžete mezi nízkým nebo vysokým typem, pod kterým je možné nejen plavat, ale i posedět na zahradním nábytku. Na trhu jsou posuvná zastřešení se systémy bezkolejnicovými nebo kolejnicovými, kdy se jednotlivé díly posunují po drážkách, takže roztažení nebo zatažení zastřešení je pohodlné a zabere jen chvilku. Nejčastěji použitým materiálem na zastřešení je hliník a polykarbonát, který má vysoký stupeň tepelné izolace a je odolný proti UV záření. V nabídce jsou různé profily, které je možné libovolně prodloužit, takže je možné zastřešit v podstatě jakýkoliv tvar bazénu. Další velkou výhodou je, že standardní patentové dveře v předním čele zastřešení jsou uzamykatelné s bezpečnostním zámkem a praktickou dětskou pojistkou, takže nehrozí náhodné otevření.

 

 

 

Aby voda byla teplá

Mezi nejoblíbenější druhy ohřevu bazénové vody dlouhodobě patří solární panely a nově i tepelná čerpadla. Solární panely dokáží zvýší teplotu vody až o 6°C. Stačí je jen připojit k výkonné pískové filtraci a sluneční paprsky pak hřejí vodu zadarmo. Průměrná doba slunečního svitu je u nás 1 400 až 1 700 hodin v roce, takže i z poměrně malé plochy solárního panelu se dá získat dostatečně velký výkon. Stále oblíbenější variantou ohřevu vody jsou tepelná čerpadla, která odebírají teplo z okolního vzduchu a bez ohledu na počasí dokáží i při denních teplotách kolem 15° C teplotu bazénové vody zvýšit až o 8°C. Získanou energii toto zařízení dokáže proměnit na teplo, které předává přes teplovodní výměník do cirkulující bazénové vody. Takové získávání tepla je nejen ekologické, ale i úsporné. Z topného výkonu 5 kW je více než 80% energie z okolního vzduchu zadarmo.