Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Materiály zahradního nábytku

Zahradní nábytek na českém trhu je představován ze zcela jiných výrobních materiálů, než na jaké jsme byli zvyklí, nebo byly známé v době předrevoluční. Zahradní nábytek z exotického dřeva, či zahradní nábytek z technoratanu a mnoho dalších, není ničím výjimečným a jsou to právě takové materiály, které stále rozšiřují svou nabídku. Zahradní nábytek tedy nabízí v souvislosti s materiálem zcela odlišné vlastnosti, design a pořizovací cenu a těmto aspektům se budeme věnovat v dnešním článku. Materiál versus cena a praktičnost zahradního nábytku.

 

    

 

Zahradní nábytek z exotického dřeva

V prvé řadě zahradní nábytek z exotického dřeva nabízí zcela nový, velmi příjemný design. Design, který si zaslouží přívlastek moderní. Ničím výjimečným není například u kulatého zahradního stolu rotující prostřední část, což je velmi praktické zejména u jeho větších rozměrů. Zahradní stoly ve většině případů nabízí také možnost rozložení. Materiál, na našich stránkách exotické dřevo teak je velmi odolné povětrnostním vlivům, UV záření a má vysoký stupeň tvrdosti. Čímž je odolné vůči mechanickému poškození jako jsou škrábance apod. Je rovněž méně pórovité, tedy je odolné vůči vodě, vlhkosti a není nutné takový zahradní nábytek schovávat před deštěm. I když schovat zahradní nábytek i z dřeva Merbau před velkou letní bouří není nikdy na škodu. Dřevo nabízí také velmi dlouhou životnost, na rozdíl od zahradního nábytku z masivu dřevo časem nepraská, není třeba dotmelit, či dokonce penetrovat každé jaro proti červotočům. Dřevo je tak tvrdé, že i červotoči si nechávají zajít chuť a takoví, kterým dřevo přeci jen chutná, u nás naštěstí nežijí. Pokud tedy všechny vlastnosti zahradního nábytku z exotického dřeva shrneme, není důvod si takový nábytek nepořídit. Ale...ano, cenově je dosti náročný. Pokud však hovoříme o cenové náročnosti, tak pouze jen jako vstupní investice. kdybychom se zamysleli nad tím, na jak dlouho si nábytek pořizujeme, zjistíme, že v podstatě je levnější, než zahradní nábytek z masivu, o který se každé jaro musíme postarat a časem pořídit zase nový set. Takže je to opravdu otázka času. V každém případě zahradní nábytek z dřeva Merbau doporučujeme jako rozumnou investici na delší čas.

Zahradní nábytek z  ekoratanu

 

  

 

Zahradní nábytek z ekoratanu a to řekneme hned v úvodu, není pro ty z vás, kteří nemají rádi umělé materiály, ale přírodní, jakým je masiv, exotického dřevo, či přírodní ratan. Jako materiál, věrně imituje přírodní ratan, je ovšem vyroben z tenkých plastových proužků, které se do sebe zaplétají. Ekoratan je nezničitelný. Je odolný vůči všem vlivům a v případě zašpinění stačí jednoduše postříkat hadicí, jejíž proud vody veškerou špínu a prach smyjí. Zahradní nábytek nabízí velmi komfortní posezení. Také tím, že každá ze zahradních sestav má jako standartní vybavení pohodlné podušky. Zahradní nábytek si můžete vybrat v nejrůznějších barvách a můžete rovněž použít sestavu jako vybavení interiéru. V sestavách jsou pohodlná křesla, sedačky, konferenční stolky a odkládací stolečky. Design řadíme mezi velmi moderní, v jednoduchých liniích. Ekoratan jako materiál patří stejně jako zahradní nábytek z kovu k velmi a snad nejvíce odolným. Ale o zahradním kovovém nábytku zase něco příště.