Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Materiál, jako ukazatel kvality nábytku

Kvalita nábytku, ať už do kuchyně, obývacího pokoje, nebo dětského pokoje, záleží na několika faktorech. Ptáte se jakých? No hlavně na výrobci a jeho precizním zpracování, materiálu, který by měl být výrobcem vhodně zvolen a v neposlední řadě na prodejci, v jakém stavu k vám nábytek přiveze. My si dnes povíme něco o nábytku z lamina a mdf desky, abyste měli možnost porovnání.

 

                                                        Dětský nábytek Kiddy z masívu a mdf desky

 

Nábytek z laminátové desky

Největší nabídku nábytku tvoří právě tato skupina. Lamino jako materiál je v dnešní době nejvíce používáno ve výrobě. Materiál lamina je ten, který vám může přinášet moderní designy, někdy až s neuvěřitelnými odstíny. A zde se dostáváme také k tomu, proč si někteří z vás myslí, že laminátová deska je nekvalitní materiál. Není. Jedná se o pevné, slisované desky, které jsou kvalitní. Ale bohužel někteří výrobci jejich kvalitu zničí tím, že jako povrchovou úpravu zvolí obyčejnou papírovou fólii, která se samozřejmě časem a to vždy odlepí. Výrobci, kterým záleží na kvalitě, jako povrchovou úpravu používají dýhu, tenké pláty lisovaného dřeva (ne papíru). Dýha ani po několika letech neztrácí barvu, nesmyje se, neodlepí.

 

Dětská postel Reverso    Patrová postel Bibliobed

 

Na našich stránkách vám nabízíme nábytek předních francouzských výrobců, německých a něco málo designů také z Holandska. Jsou to výrobci, kteří si ani nemohou dovolit nabízet nekvalitní zboží, jelikož nábytek dodávají do celého světa a certifikáty a normy dané Evropskou unií musí opravdu dodržovat. Z naší nabídky vás mohou zaujmout především dětské pokoje v neuvěřitelných barvách a designech. Dnes vám představíme návrh z kolekce Lady Doll, od francouzského výrobce Parisot, která patří k velmi oblíbeným, právě pro netypický design, ale také spojení odstínů černo růžové. A co vám říct něco málo o výrobci? Skupina Parisot vznikla ve Francii v roce 1936, kdy Jacques Parisot začal vyrábět nábytek, který kombinoval moderní design s tradiční řemeslnou výrobou, tedy důrazem na kvalitu. Dnes Parisot vyrábí kolekce nábytku v souladu s Evropskými normami s důrazem na kvalitu a bezpečnost. Dětský nábytek tak splňuje přísné evropské bezpečnostní požadavky a také plochá balení pro snadný transport, spolu s podrobnými pokyny pro montáž.

 

Nábytek z mdf desky

Co vlastně znamená nábytek z mdf desky? O jaký materiál se vlastně jedná? Mdf deska, neboli středně tvrdá dřevovláknitá deska. Lze ji povrchově upravit nalisováním dýhy či laminátu, popřípadě lakováním. My si vám dnes dovolíme představit dětský nábytek pro miminka, kde má snad nejširší zastoupení náš přední francouzský výrobce Gautier, který nabízí velmi kvalitní nábytek a nejen pro děti, pod značkou kvality Gami. V naší nabídce najdete nábytek od dvou francouzských, největších výrobců nábytku, společnost Gautier, se stala našim třetím obchodním partnerem a věříme, že stejně úspěšným. Francouzský design nemá dle nás konkurenci, je propracovaný do nejmenšího detailu a výrobce nábytku pro miminka se navíc velmi soustředí na multifunkčnost nábytku.

 

      

 

Nejlépe vám to snad ukáže návrh z kolekce Kirsten, jak s možností výběru samostatných dílů, tak dětského pokoje pro miminka jako sestavy. Francouzský výrobce sází také na multifunkčnost a maximální využití investice do nábytku. Výrobce nabízí také díly v té nejvyšší možné kvalitě, o čemž svědčí zakončení pomocí ABS hran, nábytek nemá žádné ostré rohy a je certifikován. Nabídka nejrůznějších provedení designů je velmi široká. Výhodou je, že všechny kolekce vám představujeme s možností výběru samostatných dílů tak, abyste jste nebyli nuceni pořizovat nábytek, který nevyužijete. V příštím článku si povíme něco o nábytku z masivu, který má rovněž na našem portále široké zastoupení.