Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Máte místo na pořízení rustikálního nábytku?

Pokud jste milovníky rustikálního nábytku, ale máte strach, že váš dům či byt je pro tento nábytek nevhodný, dnes vás přesvědčíme o opaku. Nabídka rustikálního nábytku je v posledních letech zcela něco jiného. Designy pamatují na moderní interiéry, ale také na interiéry, které nejsou rozměrově příliš velké. Tradiční, mohutný rustikální nábytek je na ústupu a dnes nejdete nábytek s rustikálními prvky i v elegantním, minimalistickém provedení. Vlastně aktuálně se rustikální nábytek hodí opravdu všude. Stačí jen dobře zasadit do interiéru, spojit nenásilně s moderním interiérem a výsledek je velmi orisiginální. Dnešní článek je pro milovníky rustikálního designu, kteří si nejsou jisti, zda zrovna do jejich domácnosti to bude to pravé ořechové. A pokud jste nerozhodní a máte rádi styl i moderní design, tak i vy můžete v dnešním článku najít řadu isnpirací. 

 

Bílý rustikální nábytek, elegance do každé domácnosti

Nemění se jen samotný design, ale také nabídka odstínů a rozhodně na prvním místě v oblíbenosti se umístila bílá barva. Nahrává to i malým interiérům, jelikož bílý odstín dokáže opticky zvětšit interiér. Nemluvě o tom, že bílý odstín je velmi elegantní a lze k němu rozhodně více kombinovat nejrůznější doplňky a dekorace než ke kterékoliv jiné barvě. Často výrobci také spojují bílý odstín s některým z kontrastních odstínů, jako je například černá. Design se jednoduše řečeno zminimalizoval. Dnes už není rustikální nábytek tak mohutný, navíc i rustikální nábytek se dnes vozí v demontovaném stavu, je třeba ho složit jako každýkoliv jiný typ nábytku. Materiály jsou opravdu velmi různorodé. Kromě tradičního masívního dřeva, které jako materiál patří stále k nejdražším je zde celá škála jiných druhů materiálů na výběr. Nechybí dokonce ani rustikální nábytek z laminátové desky a díky tomu je rustikální design dostupný všem. Ano, dnes můžete pořídit do svého interiéru rustikální kousky za cenu zcela běžnou, dostupnou.

 

                

 

 

Ilustrační fotografie představuje nábytek v bílém provedení, kdy designéři spojili moderní prvky s rustikálními. Výsledek je dle našeho názoru velmi efektní. Na první fotografii je ukázka spojení kontrastních odstínů bílé s černou. Horní deska nábytku je vždy černá, dolní část nábytku bílá. Úchytky zůstaly velmi stylové, mosazné. Vše přitom spolu vzájemně ladí i přes ostatní velmi moderní vybavení interiéru. Na druhé fotografii je rustikální nábytek celý v bílém provedení, efektní jsou rozhodně dřevěné boxy, které jsou nenásilně zakomponovány do nábytku. Luxusní interiér, který je každým coulem originální.

 

Klasika stále letí, rustikální nábytek jako za dávných časů

Nechceme nikomu podsouvat co je a není hezké a tak se vraťme na chvíli ke klasice. není sice vhodná do malých či moderních interiérů, ale stále má tento klasický design v tradiční mohutnosti řadu příznivců. Ve většině případů je pak tento nábytek vyroben zásadně ze dřeva, ať už dražšího či levnějšího. Často je jako povrchová úprava zvolen vosk, který dodává jednotlivým kusům zvláštní patinu.

 

                                                                 

 

Můžeme říci, že ilustrační fotografie nabízí opravdu velmi tradiční design, který zachovává veškeré prvky charakteristické pro rustikální design. Je zde i toaletní stolek s taburetem, postel působí stejně jako truhla před ní velmi impozantně. Dané díly nábytku jsou rozměrově velké a také velmi mohutně působí. tento typ rustikálního nábytku opravdu není vhodný třeba do panelákových bytů. Ale kdo z vás má dům, chalupu či jednoduše velký prostor, volba může přijít i na tento typ ložnice.

 

Kde končí rustikální design a začíná moderní?

Mnohdy jsou dané kolekce designem tak propojeny, že je těžké určit, kam vlastně daný typ nábytku zařadit. Jsou díly, které jsou ryze moderní, ale třeba jako kontrastu je zde použito stylových úchytek, nebo je na moderním designu použito tradiční patiny dřeva. To platí samozřejmě také naopak. Tak jako v módním průmyslu i v nábytkářském se v posledních letech velmi experimentuje. Je v podstatě vše dovoleno a rozhodně nepodlehněte nějakým módním trendům. Do svého příbytku si zkrátka pořiďte jednoduše to, co se vám líbí a působí na vás příjemně.

 

                                                                  Ložnice Margaux, Francie, najdete na nábytek Aldo

 

 

Spojení nejrůznějších designů musí být však harmonické, ne příliš "kýčovité". Věříme, že dnes jsme vás několika fotografiemi přesvědčili o tom, že to lze. Moderní lcd obrazovka na rustikálním televizním stolku v jinak velmi moderním interiéru. Nabídka je velmi široká a je z čeho vybírat. Buďte i vy originální, ale především sami pro sebe. Je to váš domov a váš styl.