Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Máte málo místa pro vybavení dětského pokoje?

Bohužel většina rodičů musí řešit nedostatek místa pro vybavení dětského pokoje. Navíc pokud máte dvě, nebo tři děti a bydlíte kupříkladu v panelákovém bytě, jak vlastně dětský pokoj zařídit aby byly vaše děti spokojené, měly vše potřebné a ještě zbylo místo na hraní? To vše se naštěstí už dnes dá vyřešit díky multifunkčnímu, rok od roku důmyslnějšímu designu. Dnes vám představíme zcela nové kolekce, které snad nejvíce svým designem dokážou vytvořit prostředí, které i v malém pokoji nabídne dětem vysoký komfort. Kolekce, které jsme označili za "chytrý" design patří do kategorie značkového dětského nábytku s prodlouženou zárukou až na sedm let. řešení dětského pokoje pomocí kolekce New Joy je opravdu překvapivé. Posuďte sami.

 

Dětský pokoj pro holky, samozřejmě v tradičním odstínu

mezi nejoblíbenější odstíny školaček a někdy i studentek patří samozřejmě bílá, růžová a světle fialková. A právě těchto odstínu využil výrobce pro své návrhy dětských pokojů určených holkám. Důmyslný design se snaží využít každého místa v malém dětském pokoji a to také nábytkem s možností zavěšení na stěnu. Tím ušetříte nejvíce místa v dětském pokoji. Dalším prvkem je nábytek na zasunutí, prvek, který také ušetří prostor v dětském pokoji. Nad spodním lůžkem, které je často ještě opatřeno šuplíkem jako přistýlky je umístěn psací stůl a nad ním třeba nadstavec. Takovýto design využívá především výšky dané místnosti a tím šetří místo na zemi, které může zůstat volné děvčatům na hraní.

 

Patrová postel B fuchsia   Patrová postel Bibop pro tři holky

 

Oba návrhy dětských pokojů řeší interiér určený dvěma děvčatům. Pod lůžkem je šuplík s možným využitím jako přistýlky. Ale návrh tak jak vidíte na fotografii lze využít také k vybavení dětského pokoje jednoho dítěte, stačí šuplík používat jako klasický úložný prostor. Vše v návrhu dětského pokoje je promyšleno, vše má své opodstatněné místo. Líbí se nám skříňky na zavěšení různých tvarů na stěnu, v obou případech pak velký psací  stůl na vysunutí, který vysune dívka jen v případě potřeby. Psací stůl je natolik velký, že ho mohou využívat dívky současně. Jeho délka činí až 200 cm. Na první fotografii je nad postelí a psací stolem opravdu velmi prostorný nadstavec sestavený ze skříněk a skříní do jedné linie. Pokud bydlíte v panelákovém bytě kde jsou místnosti mnohdy úzké, pak víte, že tento návrh má své důvody. Návrhů dětských pokojů je celá řada, stejně jako velmi důmyslné jsou také patrové postele, o kterých jsme vám psali posledně.

 

Dětský pokoj pro kluky by měl být prostorný

Ve většině případech jsou kluci přeci jen živější a aktivnější než holky. A proto bychom měli přistupovat k vybavování dětského pokoje kluka, nebo více kluků trochu jinak, než holek. Kluci by měli mít v dětském pokoji ještě více prostoru na hraní, dětský pokoj nemusí být tak vyzdobený, protože kluci mají většinou jiné zájmy. Psací stůl by od předškolního věku měl pamatovat na umístění počítače a co si budeme povídat, kluci přeci jen raději hrají počítačové hry než holky a tak i na umístění hrací konzoly musí být místo.

 

Dětský pokoj pro kluky z kolekce Bo7   Sestava dětského nábytku Kwai pro dvě děti

 

Uvedli jsme návrh dětského pokoje, který je řešený pomocí opravdu netradičního designu patrové postele. Skrytých úložných prostorů je zde celá řada a celá sestava přitom zabere jen velmi málo místa z dané místnosti. Kluci mají patrové postele raději než holky a tak se toto řešení stává časté při zařizování interiéru dětského pokoje dvou kluků. Na druhé fotografii je návrh dětského pokoje pro jedno dítě, nechybí prostor na spaní, na učení, ale také prostor pro zábavu v podobě televizní stolku s nadstavcem. Zde může být umístěná nějaké počítačová hra, či play station. Návrhy dětských pokojů na fotografiích jak si můžete všimnout, jsou velmi jednoduché, účelové, není zde nic zbytečné. Možná by někdo mohl označit tyto designy skoro až za strohé, ale hovoříme zde o způsobu, jak vybavit malý interiér dětem. Přeplácanost a okázalost jsou aspekty, které by neměly mít v malém interiéru místo, dětský pokoj by pak působil velmi stísněně.

 

Nabídka "chytrých" designů je velmi široká a je mnoho způsobů, jak se poprat s velmi malým interiérem tak, aby byl dětský pokoj nejen praktický a komfortní, ale také hezký. Věřte, že dnes již tyto možnosti opravdu jsou.