Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Málo místa? Jak využít prostor od podlahy, až po strop?

Jak co nejlépe a nejohleduplněji k prostoru zařídit vaší domácnost, když máte k dispozici jen velmi malé pokoje? Častý problém bydlení a uspořádání nábytku třeba právě v panelákovém bytě, nebo zkrátka tam, kde místnost je opravdu maličká. Na téma výběru nábytku do malého bytu či domu jsme již napsali celou řadu článků, především však souvisejících s tématikou vybavení dětského pokoje. Dnes si pod náš pomyslný drobnohled dáme úložné prostory, ať už už v podobě šatních skříní, šatních stěn či jiných systémů. A možná mnozí z vás budete mile překvapeni, co vše důmyslný design právě šatních skříní nabízí.

 

Šatní skříň od podlahy, až po strop, skříň s nadstavcem

Ptáte se, jaká že to je šatní skříň? Odpověď je velmi prozaická, ano, jedná se o šatní skříň s nadstavcem, která jako jediná využije opravdu prostor od podlahy, až do stropu. Proto při jejím výběru věnujete pozornost především její výšce, abyste pak nebyli nemile překvapeni, že do vašeho pokoje bude skříň příliš vysoká. Nadstavec je segment nábytku "postavený" na šatní skříní a je ideální pro ukládání takových potřeb, které jsou takzvaně sezónní a nepotřebujete je na denní bázi. Třeba letní či naopak zimní sportovní potřeby, nebo spacáky na dovolenou, zkrátka to, co nepoužíváte často. Ale věříme, že každý z vás už jistě bude vědět nejlépe, jak nadstavec využít.

 

Šatní skříň s nadstavcem Eco white extra large    Šatní skříň s nadstavcem Eco white

 

Pokud máte k dispozici třeba dlouhou předsíň a po jedné straně stěny umístíte několik skříní s nadstavci, úložný prostor takto získaný bude opravdu objemný a vy budete mít vystaráno. Navíc velmi jednoduchý, minimalistický design zabere jen tolik místa, kolik je nezbytně nutné, naopak využije váš prostor do výšky. Jako prodejci, kteří se věnujeme designu již téměř dvacet let, do malého bytu rozhodně šatní skříně rádi doporučujeme. Pokud je váš byt s příliš nízkými stropy nezoufejte, i pro vás máme řešení.

 

Nízké stropy? Zaplňte zbytečně prázdný kout rohovou šatní skříní

Každý byt, ale i tolik populární v dnešní době menší dům velikosti bytu, má jiné dispozice. Všechen nábytek jste již uspořádali a po nějakém čase jste zjistili, že přeci jen úložné prostory chybí? V malém prostoru si odepřete dekoraci v podobě velké pokojové květiny, která vám tam hezky prázdný kout zaplňuje a zvolte raději to, co více potřebujete. Úložné prostory. Dnešní nabídka šatních skříní je opravdu velmi široká a dokonce lze vybírat z velmi unikátních designů rohových šatních skříní. Ideální řešení do zbytečně prázdného koutu, navíc díky rohovému řešení je šatní skříň ve zlomu hluboká a úložný prostor vás objemem rozhodně překvapí.

 

Rohová šatní skříň dub Essen large   Rohová šatní skříň bílá Essen large

 

Před pořízením skříně opět platí, že prázdný kout je třeba pečlivě proměřit. Také je třeba pamatovat na to, že před skříní by měl být dostatečně velký prostor na její otevírání a vůbec by prostor kolem skříně měl být snadno průchozí. Pak vám již nic nebrání v tom, aby jste si pouze vybrali z nepřeberného množství designů a odstínů. Dnešní nabídka šatních skříní jde ještě dál a dokonce můžete zvolit rohovou šatní skříň s nadstavcem. Ne levou i pravou část skříně pak lze napojovat klasické skříně ze stejné kolekce. Vy sami tak počtem dalších skříní, které napojíte na její roh, rozhodnete o celkové délce sestavy. 

 

                                            Nabídka šatních skříní v kolekci Eco white je širokáMezi nejoblíbenější patří, ale skříně s nadstavcem, kolekce Eco whiteV kolekci Eco white je vám k dispozici nabídka i dalšího nábytkuRohová šatní skříň s nadstavcem Eco whiteRohová šatní skříň s nadstavcem Eco whiteRohová šatní skříň s nadstavcem Eco whiteRohová šatní skříň s nadstavcem Eco white Rohová šatní skříň s nadstavcem Eco white

 

Zařídit úložné prostory chce trošku fantazie a přemýšlení, aby jste váš byt či dům opravdu využili. Důležité je, že dnes díky důmyslnému designu tyto možnosti má každý z nás. Šatní skříň a v mnoha případech ne jedna, jsou nedílnou součástí našich domácností a při zařizování úložných prostorů je třeba myslet i na to, že co nám stačí dnes, nemusí za několik let. A tak se při výběru vaší šatní skříně vždy zamyslete i nad tím, co bude za pár let. Je vždy lépe, když máte nějaký ten úložný prostor takzvaně "do foroty", aby jste neustále nemuseli domácnost přestavovat a měnit.