Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Ložnice - váš životní styl

Přestože dominantu ložnice představuje nejčastěji dvojlůžko, případně lůžko, nemalou roli v ní hraje i doplňkový nábytek a nejrůznější dekorativní předměty. Ložnici zařizujte s ohledem na to, zda vám bude sloužit pouze ke spánku, nebo ji budete využívat i přes den ke čtení, sledování televize, aktivnímu odpočinku či dokonce k práci. Její vybavení by mělo odpovídat vašemu životnímu stylu a měli byste se v ní cítit dobře. Také by vám měla vždy nabízet příjemný azyl.

 

Noční stolky

Jen v málokteré ložnici chybí noční stolek. Ten může být součástí dvojlůžka, nebo samostatný. K jednotnému stylu ložnice prospívá, když stolek nějakým způsobem, nejčastěji materiálem, koresponduje s lůžkem. V některých ložnicích je klasický noční stolek nahrazen univerzálnějším stolkem s dostatkem odkládací plochy na knížky, časopisy, léky, pití a podobně. Úložných a odkládacích prostor není nikdy dost.

 

   

Kolekce nábytku do ložnice Life (Francie)

 

 

Úložné a odkládací prostory

V každé ložnici najdou uplatnění poličky. Ty se dnes vyrábějí opět z různorodých materiálů. Nejenže jsou funkční, ale jejich design je často pasuje i do role dekorace odpočinkové místnosti. Pokud ložnici obývá náruživý čtenář, neměla by zde chybět alespoň malá knihovna. Co se týče úložných prostor na šatstvo, v jejich případě volně stojící šatní skříně nahrazují vestavné, zabírající celou stěnu místnosti. Jejich výhodou je nejen dispoziční řešení, které závisí jen a jen na vás a vašich potřebách, ale i jejich vzhled. Výplně tvoří často zrcadla či mají barvu, která nějakým způsobem místnost ozvláštňuje i zatepluje. V prostorných, rustikálně laděných prostorách si však klasické skříně uhájily své místo. V případě, že máte k dispozici šatnu, úložné prostory v ložnici zastane designově zajímavá a funkční komoda. K ukládání šatstva slouží především v mladistvěji zařízených ložnicích nejrůznější věšáky.

 

  

Kolekce nábytku do ložnice Belem (Francie)

 

Na fotografii představujeme novinku nábytku Aldo, moderní ložnici francouzského výrobce. Velmi netradiční odstín dává ložnici v obou případech nádech elegance a můžeme ji zařadit do kategorie nábytku pro náročné. Ložnice se vyznačuje rovněž velkou flexibilitou výběru. Postel si můžete vybrat z několika možných rozměrů, také můžete zvolit typ komody.

 

Další vybavení

V prostornějších ložnicích nacházejí uplatnění také toaletní stolky, a to i v případech, že ložnice sousedí s koupelnou. Ta ve srovnání s ložnicí většinou nedokáže zvláště ženám poskytnout dostatek denního světla a pohodlí k líčení. Tím však výčet doplňkového vybavení zdaleka nekončí. Vzhledem k tomu, že jde vlastně o takový dětský pokoj dospělých, který pro rodiče představuje jediné místo klidu, měli by zde mít po ruce vše, co k odpočinku potřebují. Není třeba se zříkat zrcadla, houpacího křesla, designově laděných věšáků ani třeba rispstolí.

 

   

 

Doplňky

Neodmyslitelnou součástí ložnice jsou i nejrůznější doplňky. Odpočinková místnost se neobejde bez svítidel. Kromě centrálního zdroje zde mají své místo i stojací či nástěnné lampy. Trend, ale zároveň velice příjemnou záležitost představují například kusové koberce s delším vlasem, které jsou velmi příjemné na dotek. Škatule, škatule, hejbejte se! Zatímco dříve měl nábytek v ložnici své přesně vyhrazené místo, dnes je tomu jinak. Právě mnohý doplňkový nábytek získává na mobilitě, kterou zajišťují kolečka. Ta mají ve výbavě nejen servírovací, ale i některé noční stolky, komody a jiné kusy nábytku, někdy dokonce lůžka. V ložnici se uplatňuje krédo, že život je změna. Moderní design, spousty úložných prostorů, zrcadlová skříň s dvěmi posuvnými křídly. Tmavý odstín ložnice působí velmi jednoduše a elegantně. Povrchová úprava černý jasan na mdf desce není náročná na údržbu. Postel si můžete vybrat z široké nabídky velikostí, dle vlastních potřeb.

Nábytek, který je přidáván na náš portál, najdete vždy v kategorii novinky o nábytku. Nábytek opravdu přidáváme každý den, takže naši stálí klienti tak mají možnost pozorovat vývoj a nejmodernější styl, který je na našem, ale i zahraničním trhu. Každý den nový nábytek? Ano, u nás na Aldo nábytek.