Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ložnice, která má styl a francouzskou eleganci

Nevíte jakou ložnici z tak široké nabídky si vybrat? Dnes vám přinášíme inspiraci pro vybavení ložnice v tradičním francouzském designu. Elegance, decentní zpracování, provensálské prvky tolik typické právě pro francouzský design, to vše vás může mile překvapit, ale i oslovit. Představujeme nábytek do ložnice z kolekce Thelma od francouzského výrobce. Pokud nejste příliš milovníci "sterilně" moderního designu, pak provensálský design a elegance vás rozhodně osloví. Nebo může oslovit právě prostřednictvím našeho povídání.

 

Manželská postel středem pozornosti

Pokud jste se ještě blíže s provensálským designem neseznámili, pak hned na úvod několik charakteristických prvků. Pro manželskou postel to je rozhodně vysoké čelo v záhlaví postele. Díky vysokému čelu získává manželská postel také mohutnost a působí v interiéru opravdu majestátně. Pokud k takové manželské posteli zakoupíte z každé strany stylový noční stolek a na něm uložíte pár vázaných knih, tak trochu "antik" stolní lampu, pořídíte stylový přehoz přes postel, pak "image" je velmi originální. Majestátní manželská postel jako na zámku. Vyšší je i bočnice postele, takže se příjemně z lůžka vstává, což ocení především starší z vás. Na posteli, kterou vám níže na ilustrační fotografii představujeme, rozhodně vynikne také vyšší matrace a dekorační polštáře na přehozu.

 

                               

 

 

Manželská postel i pro náročné spáče, nebo pro ty z vás, kteří ve spánku milují komfort a hodně místa kolem sebe. Manželskou postel můžete pořídit kromě místa na spaní o velikosti 160x200 cm, také s místem na spaní o velikosti 180x200 cm. Pro větší rozměr postele je však třeba počítat s tím, že zabere opravdu hodně místa a tak je vhodná pro umístění jen do rozměrově velkých ložnic. Všeobecně platí, že ať už rustikální design, provensálský design, nebo jednoduše nábytek z masivu, je přeci jen vhodnější do větších interiérů, jelikož krása a původ nábytku naplno vynikne.

 

                                                    

 

Další co nás na francouzském designu oslovilo je to, že výrobce vždy u sestav ložnic myslí na něžné pohlaví, ženy. Jen v málokteré ložnici chybí možnost pořízení také toaletního stolku. Na jednom z návrhů ložnic je toaletní stolek vyřešen jednoduchým spojením zrcadla umístěného na komodě.  Věřte, že každá žena takový soukromý, zkrášlovací prostor jenom pro sebe velmi ocení.

 

Osobní prostor v ložnici by měl mít každý

I když jste manželé, nebo jenom partneři, ale bydlíte spolu, pamatujte na to, že být v páru neznamená být jedno tělo, jedna duše. Každý má nárok na svůj osobní prostor a pokud svou druhou polovičku milujete, je třeba jít cestou kompromisu a vzájemných dohod. Oříšek při výběru nenastává jen u manželské postele a matrace, ale také šatní skříně. I zde by měla proběhnout "ostrá" diskuse. není pravdou, že ženy mají více oblečení než muži, mám ten dojem, že to vyjde tak nějak stejně. Takže jakou šatní skříň vybrat, aby každý byl spokojený. Velkou pozornost je třeba určitě věnovat členění úložného prostoru. Nejideálnější možností je pak ta, kdy skříň je rozdělena na dvě části a každý má k dispozici jak police, tak šatní tyč.

 

 

                                             

 

Ideálním příkladem šatní skříně pro dva může být naše ilustrační fotografie. Spravedlivé dělení a dostatek místa pro oba. Problém dnešní doby je největší v tom, že jen málokdo si může dovolit čtyřdveřovou šatní skříň. Ale pokud přeci jen máte tu možnost, běžte do toho, úložného prostoru není nikdy dost. Na příkladu šatní skříně je rovněž zřejmý francouzský vliv s tradičními provensálskými prvky, především pak na křídlech skříně, ale i stylových úchytkách. Elegance nábytku je zřejmá u každého z dílů, který vám kolekce nabídne. navíc francouzský kvalitu nábytku je neoddiskutovatelným plusem při jeho výběru.