Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Lampa- obyčejná věc?

Lampa. Obyčejná věc, která dokáže tolik ulehčit práci, čtení, učení. Není však lampa jako lampa. Jakou vybrat a kam ji umístit? Kde poslouží nejlépe a ve kterých částech bytu se bez ní obejdete? Lampa patří bezesporu na pracovní stůl. Přestože jste zvyklí pracovat hlavně na počítači, který si „svítí sám“, na lampu nezapomeňte. Oceníte ji jak při práci s počítačem, tak bez něj, navíc co by to bylo za pracovní koutek, kdyby v něm chybělo umělé, někdy tlumené, někdy naopak ostré světlo?

 

   

Široký výběr psacích stolů francouzského výrobce na nábytek Aldo

 

 

Vhodné i pro oči

Při práci oceníte flexibilní rameno, které můžete kdekoliv ohnout a přizpůsobit tak světlo situaci. Kromě klasické halogenové zářivky, která nám však dokáže pěkně unavit oči, jsou na trhu i lampy s příznačným názvem Happy Eyes, jejichž svit se podobá světlu dennímu. Pokud jste tedy zvyklí pracovat hodně za tmy, stojí za to se po této lampě poohlédnout.

 

Lampa jako romantický doplněk

Lampa ale často není pouze praktickým doplňkem domácnosti. Mnohdy je i doplňkem estetickým, který dokáže dotvořit atmosféru celého bytu. Je-li vhodně zvolená, umí udělat v bytě dokonale romantickou atmosféru. Kromě toho může být lampa i vynikajícím stylovým doplňkem, který tak nahradí umění v podobě obrazu nebo sochy. Navíc je to stále umění praktické, které vám bude dobré i k něčemu jinému než jen pro samotné umění.

 

Originální lávová lampa

Originální a vkusná je i láva lampa aneb lampa, která sice nevydává téměř žádné světlo, nicméně dokáže navodit nezaměnitelnou atmosféru. Začala se vyrábět v 60. letech a o deset let později se stala opravdu populární. Říká se, že díky tomu, že svými tvary a pohyby připomíná životní cyklus, totiž že pomalu roste, načež se zhroutí a vše začíná nanovo. Stačí při nakupování trochu přemýšlet a prozkoumat si trh, právě u lamp to totiž vážně stojí zato. Když pořádně zapátráte, můžete najít opravdové skvosty.