Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Kvalitní jídelní židle

Příjemné a pohodlné stolování se neobejde bez kvalitních jídelních židlí. Poradíme vám, jak vybrat ty nejvhodnější ať už ke slavnostnímu stolu či běžnému jídlu. Nabídka jídelních židlí na Aldu se vyznačuje především možností flexibilního výběru a kvalitního materiálu. Mezi ty nejoblíbenější řadíme bukové jídelní židle. Mezi velmi kvalitní patří jídelní židle českého výrobce ohýbaného nábytku s dlouholetou tradicí, společnost Bernkopf. Nabízí opravdu bezkonkurenční kvalitu, která je materiál bukového dřeva a důmyslným designem.

 

 

 

Jak vybírat jídelní židli

Ke správnému stolování nepatří pouze správný jídelní stůl, ale také správně zvolená jídelní židle. Je třeba vybírat tak, aby přesně padly k jídelnímu stolu. A to jak stylem, materiálem, zpracováním, tak také rozměry. Pro pohodlnou konzumaci jídla je třeba zvolit jídelní židli optimálních rozměrů. Měla by být správně vysoká a měla by mít také odpovídající sklon opěrky. Standardní výška sedáku jídelní židle se pohybuje nejčastěji mezi 45 – 50 cm od země. Nabídka jídelních židlí na nábytku Aldo je velmi široká a především rozdílná.

 

Součást stolu je židle


Ideální je pořizovat jídelní židle společně s jídelním stolem. Přímo v obchodě si tak můžete vyzkoušet, jak vám židle „padne“. Při posezení na správné jídelní židli by měly být lokty volně položené na desce stolu. Zároveň by měl být dostatek místa na nohy mezi sedákem a spodní hranou stolu a chodidla by měla volně směřovat k podlaze. Co se týče opěráku, neměl by být v pravém úhlu k sedáku židle - optimální je mírný záklon. Jídelní stůl a jídelní židle jistě patří k důležitým nákupům do naší domácnosti. Rodina je při stolování pohromadě a vytváří se tak silná společenská vazba. Nabídka jídelních sestav na Aldo nábytku je velmi rozmanitá. Jídelní sestavy vybíráme především na základě jejich vysoké kvality.                                                    

 

Židle s područkami

Někteří výrobci nabízejí jídelní židle s područkami. Područky jsou velice pohodlné zejména při delším sezení, kdy se o ně můžete opřít lokty. Židle
s područkami představují skutečně exkluzivní volbu pro Vaše stolování. Tato varianta má však i svá úskalí. V některých případech mohou područky překážet při zasouvání židle pod stůl. Židle s područkami jsou také poměrně neskladné a hůře se s nimi manipuluje.

 

 

Nezbytný prvek v domácnosti

Jídelní židle jsou velice důležitým prvkem v jídelně či jídelním koutě. Ve veliké míře ovlivňují celkový tón a styl místnosti. Jídelní židle současných
výrobců se vyznačují rozmanitostí použitých materiálů, kvalitním zpracováním a originálním designem. Stačí si jen vybrat z naší široké nabídky na nábytku Aldo.