Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Která rostlina je ideální pro váš domov?

Rostliny jsou dekorací, která má své místo v každém domově. Pro někoho je důležitá jejich dekorativní funkce, jiný zase ocení jejich zdravotní přínos či se snaží vybírat takové rostlinky, jejich péče nezabere příliš času. Připravili jsme si tipy pro všechny tyto situace a vybrali ty nejkrásnější přírodní ozdoby bytu.

Orchidej Phalaenopsis bude ozdobou místnosti

Tuto orchidej možná poznáte především díky tomu, že často figuruje na fotografiích stylového bydlení. Na první pohled zaujme výraznými květy v bílé či růžové barvě, případně občas potkáte květy s barevnými skvrnami. Pro mnohé je překvapením, že takto krásná květina je zároveň i jednoduchá na pěstování. Stačí orchideji dopřát dostatek světla a pravidelně ji kropit a odměnou vám bude potěcha pro oko.

                   Orchidej Phalaenopsis

 

 

Kalanchoe dodá pokoji pestrobarevnost

Květina jménem Kalanchoe si nepotrpí na časté zalévání, nevadí ji sušší vzduch ani přímé sluneční světlo. A přes to všechno vás i tak odmění pestrobarevnými květy, kterými se můžete kochat minimálně pět týdnů. Je to velmi nenáročná, pokojová květina a tak se hodí i pro začátečníky.

                    

 

Palmy zlepší ovzduší v místnosti

Nejenže palmy v pokoji navodí dovolenkovou atmosféru po celý rok, navíc jsou prospěšné i pro vaše zdraví. Některé druhy palem, například datlovník, zvlhčí vzduch v místnosti a jiné zase zbaví ovzduší škodlivých sloučenin.

 

Fíkus pomáhá čistit vzduch

Není fíkus jako fíkus. Právě díky své rozmanitosti jsou oblíbené – mohou být převislé, popínavé, stromkovité, s velkými či drobnými listy. Tato rostlina pomáhá z ovzduší odstraňovat škodlivý formaldehyd.

 

                  

 

Netík, kapradina, která si vystačí s minimem světla

Máte pokoj, do kterého nedostanete velké množství světla, a přesto zde chcete mít nějakou zeleň? Ideální volbou je netík, který se řadí mezi nejkrásnější kapradiny. Jediné, co tato rostlinka vyžaduje, je občasné rosení. Pokud máte větší koupelnu, tak netík bude originální dekorací, která nezabere váš čas.

Aloe Vera, ideální rostlina pro ty, kteří zapomínají zalévat

Tato rostlina je na pohled atraktivní a zároveň i šťávu z jejích listů můžete využít na hojení drobných zranění a popálenin. Pěstování aloe vera nevyžaduje žádné zvláštní úsilí. Tato pouštní rostlinka je zvyklá na sucho, vydrží tak i několik dní bez zalévání a jiné údržby.