Zákaznická podpora: +420 724 777 014 (Po-Pá 8:00 - 17:00)
stylové bydlení
0
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
0

První dojem dvakrát neuděláte. A vaše předsíň také ne. Zařiďte si ji se stylem.

Doprava
zdarma nad 2 000 Kč
Doručení
za 3-7 dní

I vaše koupelna si zaslouží vypadat krásně jako vy. Zařiďte si ji stylovým nábytkem a vybavením.

Doprava
zdarma nad 2 000 Kč
Doručení
za 3-7 dní

Kouzlo interiérů s rustikálním nábytkem

Rustikální nábytek má svá specifika. Nábytku ze dřeva, v rustikálním designu, buď zcela propadnete a zamilujete si jeho osobité kouzlo, nebo jste jeho odpůrci a inklinujete více k jednoduchým, strohým liniím moderního nábytku. Pokud patříte k té první skupině, rádi vám dnes představíme, co vše u nás vlastně můžete najít, jak se v kategorii rustikálního nábytku vůbec orientovat.

 

 

Rustikální nábytek ze dřeva borovice

Velmi oblíbená skupina hned z několika důvodů. Výběr rustikálního nábytku vyrobeného ze dřeva borovice je velmi široký, můžete tak sestavovat kompletní interiéry a díky materiálu i cenově dostupný. Základní povrchovou úpravou je vosk v nejrůznějších odstínech, který dodává jednotlivým dílům nábytku zvláštní, tolik typické patiny, pro kterou je tolik oblíben. Vosk také zachovává zdravotní nezávadnost dřeva a jeho viditelnou strukturu, je transparentní, ať už v jakémkoliv odstínu.

Výrobce používá vždy dřevo borovice řádně vysušené a bez kazů, čímž zamezí pozdější deformaci nábytku vlivem změny teplot v místnosti, či působením relativní vlhkosti. Nábytek i po několika letech drží svůj tvar a odstín. Samozřejmě je ale třeba pamatovat na skutečnost, že dřevo borovice není tak odolné vůči mechanickému poškození jako například mdf deska, nebo lamino, nebo drahé dubové dřevo. Je třeba s nábytkem zacházet velmi opatrně.

 

    

 

Na fotografiích uvádíme některé z návrhů sestav, rustikální pracovna a rustikální jídelna. Samozřejmě se jedná o pouhý návrh, díky nabídce samostatných dílů může vaše sestava být zcela jiná, dle vašich možností a rozměrů místnosti. Kategorie tohoto nábytku je však oblíbená také proto, že jako jediný nabízí možnost výroby nábytku na zakázku dle vámi zadaných rozměrů, lze také vyrobit v surovém stavu pro vaše případné vlastní moření, místo vosku lze použít vrstvy bezbarvého laku. A příjemná tečka na závěr. Nábytek vám přiveze v dílech tak jak vidíte na našich ilustračních fotografiích, není třeba nic skládat.

 

 

Rustikální nábytek z mdf desky a dřeva borovice

Zde patří nabídka německého výrobce, který používá pro výrobu kombinaci dvou materiálů. Mdf desky a borovice. Nábytek vypadá zcela identicky jako z naší první kategorie vyrobeného pouze ze dřeva. Díky použití mdf desky však nabízí větší mechanickou odolnost a snadnější údržbu. Rovněž najdete jiné nápady, maličko odlišný design a tento nábytek je dodáván demontovaný. Můžeme říci, že rustikální nábytek německého výrobce je o maličko více elegantní, není tak strohý. Jako například sestava nábytku do obývacího pokoje Provence, kde je dokonce jako desky pro konferenční stůl použito tvrzené sklo. Jednotlivé díly v balících je třeba tedy poskládat dle návodu k montáži.

 

 

 

Rustikální nábytek z mdf desky a lamina

Tento typ rustikálního nábytku přináší na náš portál francouzský výrobce. A také design zaznamenává rozdíly oproti dvěma skupinám nábytku, které jsme již představili. Cenově můžeme rustikální nábytek z Francie srovnat s nabídkou německého výrobce. Rozdíl je však markantní, francouzský výrobce nepoužívá dřevo vůbec. Nábytek je tak velmi odolný vůči mechanickému poškození, nevyžaduje žádnou zvláštní péči a není se třeba obávat změn teplot v místnosti, či vlhkosti, jak je tomu u dřeva. Rovněž v této kategorii dodáváme nábytek demontovaný, je tedy třeba sestavit dle návodu k montáži. Mezi nejprodávanější v této kategorii se zařadila kolekce Elise a kolekce Marion, obě v odstínu transparentní bílá, která zachovává viditelnou strukturu dřeva borovice, samozřejmě její imitace. Výhodou této skupiny rustikálního nábytku je široký výběr odstínů a designů.

 

 

 

Značkový rustikální nábytek ze dřeva mahagon

Do této kategorie patří návrhy, které jsou cenově nejvíce náročné. Proč? Z několika důvodů. Nábytek je vyroben z velmi kvalitní dřeva mahagon, které samo o sobě patří k velmi drahým materiálům. Nabízí však vysoký stupeň tvrdosti, vysokou mechanickou odolnost, stálost a dlouhou životnost. Druhým faktorem, který bezesporu navyšuje cenu je značka. Dánský výrobce nabízí značkový nábytek Nova Solo s řadou certifikátů jakosti. Při výrobě nepoužívá žádné kovové spoje, či mechanismy třeba pro pojezdy šuplíků, opravdu vše je ze dřeva a výroba je velmi precizní a náročná. Výsledkem je však překrásný nábytek s vysokou kvalitou a detaily. Pro vysokou kvalitu a značku dánský výrobce nabízí prodlouženou záruku až na 4 roky. Jako jediný v kategorii rustikálního nábytku.

 

 

Jak sami můžete posoudit, nabídka je velmi široká a záleží jen na vás, co si vyberete. Ale ať už zvolíte jakoukoliv kategorii, na našem portále vždy platí doprava zdarma po celé republice.

Novinky do schránky

Každý týden to nejzajímavější ze světa bydlení.
Kdykoliv budete chtít, můžete se odhlásit.