Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Koupelna jako nová

Opustí- li děti rodné hnízdo, život rodičů se změní. Mají mnohem víc časů i prostředků začít myslet na vlastní zájmy a pohodlí. Teď budou chtít vylepšit koupelnu, která už několik let volá po rekonstrukci.

 

Zásady při rekonstrukci koupelny

 

    

Široký výběr koupelen je na nábytku Aldo od francouzského výrobce

 

1. Volte nadčasové barvy a vzory, neokoukají se.
2. Svítidla s vysokým krytím a  elektroinstalace s proudovým chráničem jsou zárukou bezpečnosti.
3. Běžný nábytek není do koupelny vhodný, neboť není dostatečně odolný proti vyšší vlhkosti.
4. Zavěšujte. Volná podlahová plocha opticky zvětší prostor a snáze se uklízí.
5. Nedostatečné větrání v koupelně řešte speciálním ventilátorem.

 

 

Třetí věk

Pohyblivost se na stáří bude měnit s přibývajícím věkem k horšímu a s tím je třeba při rekonstrukci počítat.Do koupelny pořídit závěsné skříňky i toaletu, pod nimiž se lépe uklízí.Hlubokou vanu nahradit sprchovým koutem, neboť se do něj snáze vstupuje, a vybavili ho pohodlným sedákem.

Změna žádá změnu

Koupelna má životnost cca 20 let, Po uplynutí této doby je po každodenním používání opotřebovaná a zastaralá a bude nutné ji modernizovat- pořídit novou sanitu, vyměnit obklady a koupelnu je také třeba přizpůsobit konkrétním potřebám. Dva stárnoucí dospělí budou mít jiné požadavky než rodina s dětmi.

Ventilace

Problémy s vlhkostí se týkají většiny koupelen a ani tato není výjimkou. Moderním řešením je ventilátor, který vlhkost z místnosti odsaje a odvede mimo byt. Jednodušší modely lze pořídit už od 1000 Kč.

Osvětlení

Více než dvacet let staré elektrorozvody a zdroje osvětlení bylo třeba zásadním způsobem zmodernizovat. Ke stropnímu svítidlu přidali osvětlení nad zrcadlo s vysokým krytím a zásuvkový okruh samozřejmě zabezpečili proudovým chráničem, který v kritickém okamžiku odpojí obvod a zamezí zranění elektrickým proudem.

Vytápění

Celá léta se v této koupelně řešilo vytápění přímotopem připevněným na zdi, což bylo nepraktické a prostorově náročné. V rámci rekonstrukce se rozhodněte pod novou dlažbou instalovat podlahové vytápění, tak příjemné na došlápnutí. Doplní ho otopný žebřík, na kterém lze navíc nahřívat i sušit ručníky.