Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Komoda různých tvarů a materiálu

Komoda je nadčasový a praktický kus nábytku, který bychom nalezli v domech našich prababiček stejně jako v dnešních moderních interiérech. Komoda nejčastěji slouží jako prádelník, ale jeho použití je univerzální a omezené pouze naší fantazií. Není to pouze kus nábytku s šuplíky. Může mít mnoho podob, velikostí i barev. Využití komody v interiéru je velmi široké. Její zastoupení může být od ložnice, obývacího pokoje, dětského pokoje až po předsíň. Je jen na vás, kde najde komoda ve vašem bytě zastoupení.

 

Využití komody

Někteří z nás se rádi obklopují starožitnostmi, jiní preferují trendy nábytek a ostatní se přikloní ke střednímu proudu. Nabídka komod ve všech jmenovaných skupinách je více než široká a vybere si každý. Na nábytku Aldo si určitě vyberete svůj  vysněný kousek, ať už komodu z masivu, lamina či dýhy dle vlastního přání. Nejčastěji se komoda využívá jako prádelník, a proto ji umísťujeme do ložnice. Designově zdařilé kousky však rádi umístíme také do obývacího pokoje, jídelny či předsíně. Poslouží jako úschovna dokladů, domácí minibar, příborník nebo botník.

 

    

Komody ze dřeva mango z kolekce Pura a Todos od německého výrobce

 

Na první fotografii vám představujeme komody z kategorie rustikálního nábytku, která patří do specifické skupiny designu. Opravdu netradiční design a odstíny nabízí kvalitní rustikální komoda ze dřeva mango. Nabízí se její umístění také do interiéru dětského pokoje, ale díky jejímu působivému designu najde uplatnění v jakémkoliv stylovém, originálním interiéru. Rustikální komoda je můžeme říci uměleckým dílem. Ale nejen to.

Německý výrobce vždy klade velký důraz na kvalitu, detailní zpracování a originální design. Z důvodu docílení požadované kvality zvolil také exotické dřevo mango, které se vyznačuje vysokým stupněm tvrdosti a komoda tak může nabídnout vysokou mechanickou odolnost a dlouhou životnost. K netradičnímu designu kromě materiálu a odstínů přispívá také nepravidelné rozmístění šuplíků a jejich různorodé rozměry.  

Tvary komody

Omezovat by nás neměl ani tvar. Nikde není psáno, že komoda musí mít obdélníkový půdorys. Velmi oblíbené jsou oválné tvary, elipsy, vlnovky, půlkruhy a podobně. Prostorově náročnější komody samozřejmě umístíme spíše do haly rodinného domu než do panelákové garsonky. Komoda by měla pokud možno ladit s ostatními kusy nábytku, přestože nemusí být nutně z jedné dílny. Mnohdy nás zaujme starožitnost, které s ostatním nábytkem nemá nic společného, ale do interiéru se prostě hodí.

 

      

Moderní komody z kolekce francouzského výrobce (Revolution)

 

Na další fotografii vám nabízíme jednoduchý design komody, vhodný k doplnění jídelny, nebo obývacího pokoje. Komody z kolekce Revolution nabízí především velké množství úložných a odkládacích prostorů, které se staly prioritou při navrhování designu. Jednoduché linie, efektní úchytky, police po celé její šíři a bílý odstín ve spojení s barvou dřeva, to vše jsou prvky řadící komodu do kategorie moderního designu.

Kvalita zaručena francouzským výrobce a především jeho pověstným precizním zpracováním. Kombinace materiálu laminátové desky a kovem stříbrné barvy. Tloušťka desek lamina dosahuje až 25 mm. Omyvatelná povrchová úprava pro snadnou údržbu.  

Materiál

K materiálům v naší nabídce na nábytku Aldo, patří především laminátová deska, voštiny a masiv. Ale není řečeno, že v materiálu se nemusíme omezovat pouze na dřevo. Některé komody kombinují více materiálů. Čela šuplíků mohou být prosklená či z průhledného plastu, zajímavá je také kombinace s kovem, alespoň v podobě úchytek. Komody pořídíte na Aldu od nejrůznějších výrobců. Volbu pro masivní dřevo u nás vyhrává německý a dánský výrobce, komody z voštiny prezentuje holandská společnost a komody z laminátové desky vybíráme v převážné většině od francouzských výrobců. A co mají komody společné? Kvalitu, na kterou dbáme. Nechceme prodávat levný a nekvalitní nábytek.

 

 

Výhoda komody

Výhodou komod vzhledem k jejich výšce je vrchní deska, která nejčastěji poslouží jako odkládací prostor. V ložnici na ní může stát televize či hi-fi souprava, v jiných částech bytu to jsou nejčastěji umělecká díla, sošky, suvenýry z dovolené či fotografie blízkých. Komoda by vzhledem k jejímu častému používání měla být velmi kvalitní. Šetřit bychom neměli zejména na mechanismu výsunu šuplíků. Není nic nepříjemnějšího, než když nám vypadne šuplík plný věcí na nohu. Dvojnásob to platí u komod a prádelníků v dětském pokoji.