Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Komoda - praktický nábytek

Komoda se stále častěji objevuje v našich domácnostech. Prakticky vytlačuje velké skříně a nábytkové sestavy. Je vhodná do všech místností v bytě a varianta jejího provedení je nabízená v širokém množství dekorů dřeva, velikostí i tvarů. Komoda není jen praktickým kusem nábytku, může být také efektním designovým prvkem. Tatam jsou časy, kdy patřila komoda pouze do ložnic našich babiček nebo do čistě rustikálně zařízených domů. Prakticky se stala synonymem pro velmi masivní nehezký kus nábytku, nejlépe vyřezávaný či z lakovaného materiálu. Současnost je však jiná. Komoda se začala objevovat v prodejnách s nábytkem již před několika lety. Může být zcela jednoduchá a strohá, ale také barevná a nápaditá. Může se hodit pro váš obývací pokoj, ložnici i dětský pokoj.

 

 

Šetří prostor

Komoda primárně slouží jako úložný prostor. Ať už bude sloužit jako prádelník v ložnici nebo jako příborník, bude ve vaší domácnosti jistě velmi praktickým kusem nábytku. Na rozdíl od klasické skříně šetří prostor a je mnohem lehčí. Nebude tedy klást odpor při přestavbách vašeho pokoje.
Při ukládání věcí musíte dbát na rozměry komody. Pokud je příliš úzká a přetížíte zásuvku, může u méně kvalitních výrobků dojít při vysunutí k převrácení komody. Asi největší výhoda spočívá v rozměrech. Dnes vám představíme komody německého a francouzského výrobce dle nejnovějšího diktátu paní módy.                                                                

 

   

Netradiční design pro komody Cabelo a Outras od německého výrobce

 

 

Výhody komody

Komoda je nízká, takže snadno otřete prach svrchu skříňky, nemusíte šplhat po židlích, abyste na ni dosáhli. Proto je vhodným řešením například do domácností, kde žijí alergici, tam se musí maximálně eliminovat výskyt prachu. Zároveň můžete vrchní desku komody použít jako odkladový prostor, nebo zde umístit různé dekorace. Pokud ji umístíte například pod okno nebo blízko k němu, získáte dokonalý prostor na pokojové květiny. V obývacím pokoji na ni zase můžete postavit televizi nebo hudební přehrávač. V ložnici může být komoda použita jako noční stolek, na který umístíte lampičku. Komoda může být umístěna také v chodbě či vstupní hale jako zajímavý prvek, který na první pohled upoutá každého příchozího. Když ji zkombinujete s vhodnou dekorací, získáte jedinečný efekt. Pokud nad komodu umístíte například zrcadlo, získáte toaletní skříňku společně s dostatečným odkladovým prostorem.

                                                              

     

Komoda Factory a komoda Piano od francouzského výrobce

 

Nábytek Aldo vám na fotografiích předvedl malou ukázku, z široké palety komod na našem e-shopu. Všechny tyto komody sledují v podstatě nejnovější trendy ve světě bydlení. Vyznačují  se opravdu otřelým desénem. Materiálem je lamino, nebo mdf deska a použity jsou velmi moderní barvy. Patří také do modulového systému, můžete si tedy pořídit i další díly pod stejným názvem, stejného designu a sestavit si tak obývací pokoj nebo jídelnu. Určitě budete s volbou tohoto nábytku spokojeni. Na našem e-shopu jsme tyto komody zařadili do kategorií dle využití a také dle dostupnosti dalších dílů.