Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Komoda do ložnice II

Nevím jaký je původ slova komoda, ale nabízí se mi španělské slovo cómodo, tzn. pohodlný. Ukládání věcí do tohoto kusu nábytku je skutečně pohodlné a přehledné. Tento kus nábytku vznikl stejně jako ostatní úložné systémy z jednoduché truhly, kterou znaly už starověké národy. Na rozvoji nábytkového designu se nejvíce podíleli Francouzi, Italové a Španělé. Dnes si povíme něco o komodách z masivu, které jsou velmi oblíbené pro svůj design a přírodní materiál dřeva. Komoda jako jedna z mála může být umístěna i do moderního interiéru. Je to originální kus nábytku nejen do ložnice.

 

Zásuvky

Pro komodu byly zpočátku příznačné tři velké zásuvky. Zásuvky vznikly z potřeby přehledněji uschovávat vnitřní obsah a tento princip je pro komodu typický dodnes. Počet zásuvek rostl, proměňovala se jejich velikost a uspořádání. Právě pro svou praktičnost bývaly komody v posledních stoletích začleňovány často do ložnic, kde sloužily k ukládání ložního prádla. Někdy měla taková komoda právě sedm zásuvek jakoby pro každý den v týdnu jednu. Komody z masivu jsou vhodné do všech interiérů. Na Aldu představujeme rovněž komody předního italského výrobce nábytku z masivu, společnosti Ilar.  Tento výrobce zaručuje kvalitu, která nemá konkurenci!

 

    

Německý výrobce nábytku z masivu nabízí tradiční i moderní design

 

 

Komody na fotografiích jsou z nabídky německého výrobce a patří na našem portále k těm nejkvalitnějším výrobkům. Komoda z masivu je jednou z mnoha výrobků, které od této společnosti představujeme. Je na 100 % vyrobena opravdu pouze z masívního dřeva, při výrobě se nepoužívá jiného materiálu než borovice. Síla - tloušťka použité masívní desky se u těchto výrobků pohybuje od 2,7 do 3,1 cm. Společnost pro výrobu svých produktů používá dřevo, masív pouze I kategorie, která dodržuje vlhkost dřeva při výrobě a nedochází tímto k různým defektům v pozdější době. Dává si rovněž záležet na tom, aby dřevo nebylo s kazy a prasklinami, které se rovněž časem mohou nemile projevit. Vyjímkou není ani ruční práce, která kvalitu výroby pozdvihuje do top produktů. V nabídce německého masivu najdete jak tradiční, tak velmi moderní design. Mezi prodávané produkty patří bezesporu manželské postele z masivu s úložným prostorem.

 

Postel z masivu Till

 

 

Vnitřní uspořádání

Dnes komodu najdete kdekoli v bytě: v hale nebo předsíni, v jídelně, ale také v pracovně, v obývacím pokoji a samozřejmě v ložnici. Její tvar, vnitřní uspořádání a zvláště vnější vzhled se přizpůsobuje danému účelu. V ložnici většinou slouží stále jako prádelník, v pracovně k uschování dokumentů a v jídelně je určen pro ukládání nádobí a doplňků ke stolování. Dokonce se vyrábějí přebalovací komody, na které pohodlně přebalíte svého maličkého potomka. Komoda dokáže osvobodit od nepořádku způsobeného mnoha drobnostmi. Navíc může stát kdekoli samostatně a ladit s okolním prostředím, nebo může vynikat jako velmi nápadný prvek. Starožitnou komodu můžete dobře začlenit také do moderního prostředí. Na nábytku Aldo jsou také velmi oblíbené komody z masivu a ratanu. Vynikají řadou předností, již z pohledu je zřejmé, že se jedná o velmi kvalitní borovicový materiál, ve spojení s ratanem je velmi elegantním segmentem do každé ložnice. Přesvěčte se sami o její elegancí na následujících fotografiích.

 

   

Dánský výrobce rustikálního nábytku z masivu, dřeva mahagon ve spojení s ratanem

 

Komody z masivu a ratanu řadíme do systému novinek nábytku z masivu a ratanu. Celé sestavy jsou možné ke koupi v podkategoriích nábytku z masivu, nebo rustikální nábytek. Jedná se o vysoce funkční sestavy vyrobené ze sosnového masivu, které jsou dále mořeny ve sněhově bílém odstínu a v konečné fázi chráněny bezbarvým lakem proti poškození a zachování lesku. Komody z masivu mají výplně šuplíků z kvalitních ratanových vláken, které dodávají navíc vysoký designový efekt. Jsou umístěny podstavcích, které napomáhají volnému proudění vzduchu.