Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Komfortní zahradní nábytek

Zahradní nábytek nabízí celou škálu designů. Zahradní nábytek je také vyroben z nejrůznějších materiálů, od kovového až po zahradní nábytek z ratanu. My se však dnes budeme věnovat přednostem zahradního nábytku z ekoratanu, který dle našeho názoru patří k jedněm z nejpohodlnějších a také je velmi kvalitní. Dnes není již ničím výjimečným, že na spousty zahradách a terasách máme možnost vidět celé zahradní sedací soupravy, zahradní postele a zkrátka nábytek, který se víc a víc připodobňuje nábytku určeného pro vybavení interiéru.

 

                                                

 

 

Zahradní nábytek z ekoratanu - praktické řešení

A co je vlastně ekoratan? Eko ratan je obměna technoratanu ale na vyšší úrovni a především s větší životností. Jde o syntetické vlákno, které je téměř k nerozeznání od přírodního ratanu (na rozdíl od technoratnu, který je z plastu). Eko ratan v sobě spojuje vlastnosti přírodního ratanu a technoratanu v té nejlepší podobě, jelikož odolnost vůči povětrnostním vlivům je daleko větší než u obou zmiňovaných materiálech. Zahradní nábytek stačí v případě potřeby umýt vlhkým hadříkem, houbičkou. Pokud je velmi znečištěn, pak můžete do teplé vody přidat trochu mýdla. V zimním období určitě doporučujeme nábytek přikrýt nepromokavým materiálem, ale není nutné schovávat ze zahrady. Po celý rok může být zahradní nábytek na vaší zahradě (samozřejmě že neplatí pro podušky).

 

 

Jak jsme již uvedli, zahradní nábytek z ekoratanu v podstatě nabízí to, co běžně pořizujeme do interiéru našich domácností. Mezi velmi vyhledávané patří například zahradní postel, která je opatřena shrnovací stříškou, také houpačky, nebo zahradní lehátka. Každý z vyjmenovaných dílů je vždy opatřen polštáři, nebo matracemi.  

Pokud vás tedy neodradí, že nábytek je finančně náročnější, můžeme jen doporučit. Nezapomínejte však, že počáteční investice se vám vrátí, jelikož nábytek, či spíše materiál ekoratan je velmi kvalitní a opravdu na několik dlouhých let. Závěrem snad jen, že i když je nábytek velmi odolný vůči povětrnostním vlivům, na zimu, i když nemusíte, raději sestavu uskladněte do místa, kde není vlhko a mráz.