Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Komfortní spaní od nábytku Aldo za zvýhodněné ceny

Hledáte vhodnou manželskou postel do velmi malého prostoru? V posledních letech se nabídka manželských postelí soustředí na velmi praktický design a přibývá manželských postelí s úložným prostorem a nádstavcem. Je to velmi dobře, jelikož ještě před nedávnem manželské postele nabízely opravdu jen místo na spaní. Dnes můžete vybírat z nepřeberného množství manželských postelí s nejrůznějším uspořádáním a počtem šuplíku. U některýchpostelí v záhlaví velmi praktický nádstavec, který v podstatě nahrazuje noční stolky. Nádstavec nepodceňujte, překvapí vás rovněž velkými úložnými či spíše odkládacími prostory a navíc vypadá ve spojení s manželskou postelí velmi nadčasově. Dnes si ukážeme, kterou postel pořídit, aby jste maximálně ušetřili místo v ložnici.

 

Manželská postel s úložným prostorem

Pokud chcete nedostatek místa v ložnici vyřešit pořízením manželské postele s šuplíky pak vězte, že možností je celá řada. Můžete mít jeden velký šuplík na straně postele, můžete mít dva velké šuplíky po obou stranách postele, lze mít také menší šuplík v přední části postele, nebo jsou porůznu rozmístěné šuplíky menších rozměrů po obvodu postele. Je tedy vhodné před pořízením postele s úložnými prostory zvážit, co do šuplíků potřebujete ukládat a dle toho postel vybrat. Pokud chcete schovávat pod postel přes den třeba přikrývky a polštáře, pak je lépe velké šuplíky po stranách. Pokud plánujete využití šuplíků na menší předměty, pak je lépe zvolit řadu malých šuplíků.

Manželská postel Most   Studentská postel Travel

 

Příkladem může být hned první fotografie ložnice Lanka, která nabízí velmi hluboké, na objem prostorné šuplíky a to především díky mírně vyvýšenému spaní. Tím francouzský výrobce docílil hloubky šuplíků. V záhlaví postele je pak nádstavec, který po stranách nabízí police třeba na uložení knížek a jiných předmětů. Pokud je prostor ložnice dostatečný, lze samozřejmě pořídit i noční stolek. Líbí se nám i televizní stěna v ložnici, kterou lze využít i jako šatní skříně. Druhý návrh manželské postele představuje umístění šuplíku v přední části a jedná se o návrh, který nenabízí až tak velké úložné prostory, protože šuplík je jen jeden. Velikost úložného prostoru si zkrátka můžete vybrat. Velmi oblíbené jsou postele s více šuplíky, rozměrově menšími po stranách postele, nebo i z přední části. Návrh představujeme na dalších ilustračních fotografiích.

 

                                          Manželská postel Lanka

 

Ale úložné prostory nejsou jen o šuplících. Mezi šuplíky u obou příkladů ložnic vznikly odkládací prostory, které samozřejmě rovněž můžete využít. I zde jsou uplatněny v obou návrzích praktické nádstavce o jejich využití jsme již psali hned z úvodu. Tyto typy manželských postelí považujeme za ideální řešení rozměrově malých ložnic. Pokud chcete manželskou postel s úložným prostorem, pak můžete vybírat z materiálů jako je laminát, nebo mdf deska. Úložné prostory nejsou u typů postelí z masivu, kde by designem nevypadaly ani dobře. Šuplíky a nádstavec je doménou moderního designu.

 

Na rozměru manželské postele záleží

Otázkou před pořízením manželské postele je rovněž její rozměr. Pokud vám to finance a prostor ložnice dovolí, pak samozřejmě čím větší, tím lepší, jelikož komfort pro dvě osoby rozhodně velká postel zajistí. Mezi klasické rozměry z těch největších patří postel s rozměrem místa na spaní 180x200 cm. A v návaznosti na velikost místa na spaní pak získáte i velké úložné prostory. Šuplíky jsou větší v návaznosti na rozměr postele. Mezi nejčastější rozměr manželské postele pak patří prostor pro matraci o velikosti 160x200 cm. Novým trendem jsou pak postele s rozměrem místa na spaní 140x200 cm, jelikož přibývá mladých lidí, kteří žijí třeba do třiceti sami. Věk pro zakládání rodiny se neustále posouvá.

 

                           Manželská postel Ely

 

Příklad pro vybavení ložnice velmi malých rozměrů je opět na ilustračních fotografiích. Ideální řešení postele s úložným prostorem pro jednu osobu do malých bytů, garsoniér. Rozměr místa na spaní 140x200 cm je ideální pro jednu osobu a rovněž dostatečný aby daná osoba měla komfort a pohodlné spaní. Nabídka postelí s úložným prostorem je velmi široká a dnes je opravdu z čeho vybírat.