Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Kombinace barev I

Kombinace barev v interiéru bychom neměli vybírat jen podle toho, co se nám líbí, ale i podle charakterů lidí. Barvy bychom měli vybírat společně, jelikož každý z nás je jiný. Obývací pokoj, který bude příjemný pouze jednomu z členů rodiny, není jistě nic příjemného. Stejnou důležitost přikládejte ložnici, u které správná volba barvy jistě napomůže k většímu odpočinku.

 

Široká nabídka nábytku z masivu od německého výrobce na nábytku Aldo

 

 

Nábytek pro melancholiky

Odstíny modré svádějí ke smutku a pasivitě. Je nutné je trochu rozveselit. Pokusíme se Vám uvést pár jednoduchých nápadů, jak interiér pro melancholiky rozveselit a rozjasnit. Jak uvést teorii do praxe? Melancholik je silně emotivně založený člověk se sklonem k depresi. Bývá tichý, rezervovaný, úzkostný, náladový, přecitlivělý a málo impulzivní. Váží si pocitu bezpečí, má rád čistý, uspořádaný byt a uklidňuje ho, drží-li se zvyků a rituálů. Z podstaty své povahy inklinuje k barvám chladným, pasívním a uklidňujícím a nejlépe se cítí obklopený některé ze světlých odstínů modré. Ta však působí neurčitě a zdrženlivě a podporuje pasivitu, což není z terapeutického hlediska pro melancholika výhodné.

Modrou barvu proto zvolte pouze jako doplňkovou a pokoj vybavte některým z veselých odstínů z teplé části barevného spektra. Nabízí se zejména žlutá barva, která má odjakživa s modrou přátelské vztahy a dobře spolu ladí. Interiér získá díky žluté barvě optimistickou atmosféru. Odstíny modré příjemně tlumí účinky žluté, které mohou osobám s melancholickou povahou připadat příliš silné. Ideální poměr barev je 4 : 6, ale můžeme dávkovat podle individuálních potřeb.

 

   

Různými odstíny látkových boxů můžete doplnit praktické a především levné regály

 

Kombinace barev přírodní dřevo a modré, rovněž příjemně a nenásilně roztříští melancholický dojem studené barvy a navíc působí velmi elegantně. V příštím článku se budeme zybývat barvami pro choleriky.