Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Kdy pořídit patrovou postel?

Patrové postele jak všichni víme jsou ideálním řešením rozměrově malého interiéru dětského pokoje, protože dokáží ušetřit velkou část prostoru. Kdy je ale pořízení patrové postele vhodné, kolik let by vaše děti měly mít? A od kolika let jsou patrové postele bezpečné? Tyto a další otázky budou námětem našeho dnešního článku. Pokud právě zvažujete pořízení patrové postele vašim dětem, dnešní článek pro vás může být inspirující.

 

Patrová postel, nejen místo na spaní

Patrové postele můžete začít využívat v podstatě od momentu, kdy vaše miminko odroste dětské postýlce. Pokud je mezi vašimi dětmi věkový rozdíl, což pravděpodobně je když nehovoříme o dvojčátkách, pak rozhodně starší z dětí by mělo spát na horním lůžku. Patrové postele dnes jsou v podstatě všechny bezpečné, jelikož výrobci se musí řídit bezpečnostními normami Evropské unie. Horní lůžko patrové postele je opatřeno zábranou po celém obvodu, která zabraňuje pádu dítěte z výšky. Rovněž patrové postele dnes již nemají jen obyčejný žebřík, ale většinou schůdky s dostatečně širokou nášlapnou plochou a nechybí ani zábradlí. Rozhodně lepší řešení než býval jednoduchý žebřík. Malé dítě, které právě odrostlo rozměrům dětské postýlky, tedy dítě ve věku 3 až 4 let by pak mělo spát na dolním lůžku a pokud máte pochybnosti o jeho bezpečí stačí pořídit jen dodatečnou zábranu, kterou v pozdějším věku můžete lehce demontovat. Patrové postele nabízejí rozměr místa na spaní 90x200 cm a nosnost převážně 100 -120 kg, řeší tak místo na spaní pro děti do 18 let. Otázkou je, zda dospívající děti neodmítnou spaní na patrové posteli. Ale to je opravdu individuální. Líbí se nám, že dnes výrobci patrových postelí myslí také na soukromí dětí a každé z dětí tak může mít svůj vlastní osobní prostor. Tak jak je tomu u patrových postelí francouzského výrobce.

 

  

 

Na ilustrační fotografii představujeme patrovou postel Bibop, která klade svým designem důraz na bezpečnost vašich dětí, úložný prostor a dokonce je zde ještě místo pro třetí dítě v podobě šuplíku na vysunutí. Ten, pokud máte děti dvě, můžete využít také jako klasický úložný prostor. Všimněte si rovněž řešení schůdků k hornímu lůžku, které jsou velmi bezpečné a ještě nabízejí úložný prostor. Každé z dětí má k dispozici vlastní polici rozdělenou do několika částí. Ty se hodí na hračky, oblíbené knížky či jiné potřeby. Důmyslný design francouzského výrobce se stal velmi oblíbený a patrová postel Bibop se stala nejprodávanější v roce 2015. A není se čemu divit.

 

 

Dalším řešením může být patrová postel Leo v bílém odstínu, kde je šuplík ne jako přistýlka, ale klasický úložný prostor. I zde můžete měnit výplně polic a tak se nabízí řešení pro holky, kdy zvolíte k hornímu i dolnímu lůžku růžové výplně, nebo pro kluky, kdy zvolíte modré výplně. A v neposlední řadě pro holku a kluka můžete využít jak růžový tak modrý odstín. Patrová postel Stim na druhé fotografii nabízí jako jedna z málo umístění lůžek nesouměrně. Toto řešení je vhodné pro děti sourozence s velkým věkovým rozdílem a u tohoto designu je navíc u patrové postele zabudovaná šatní skříň. Nápadů jak vyřešit místo na spaní dvou dětí a maximálně ušetřit místo v interiéru dětského pokoje je celá řada. Stačí si jen vybrat.

 

 

Nejste příznivci patrových postelí?

Pokud i přes bezpečnost patrových postelí si stále nejste jisti a máte především o dítko, které by mělo spát na horní posteli strach, pak je zde ještě řada jiných možností. Obměnou či náhradou patrové postele může být dětská postel s přistýlkou. Spaní na horním lůžku není vysoké, šuplík je v podobě klasické postele a místo rovněž v dětském pokoji postelí s přistýlkou ušetříte. Není zde však už možnost velkých úložných prostorů.

 

      

 

Dětské postele s přistýlkou si už našly také velkou spoustu zákazníků. jsou velmi často využívány také i pro jedno dítě, kdy potřebujete pouze vyřešit občasné spaní třeba pro babičku, když hlídá dítě, nebo pro kamaráda či kamarádku vašeho dítka. Když přistýlku nepotřebujete, jednoduše šuplík zasunete. Pokud pořizujete postel s přistýlkou pro dvě děti, v tomto případě je zcela jedno, které z dětí spí na horním a na dolním lůžku. V podstatě si můžou vybrat. Dětské postele s přistýlkou lze využívat od 3 do 18 let věku dítěte. A když starší z dětí už odejde, přistýlku můžete využít jako klasický úložný prostor jednoduchým odstraněním matrace.

 

                                             

 

Nabídka designů, které řeší místo na spaní dvou i tří dětí je široká. Je na vás, zda zvolíte patrovou postel, nebo dětskou postel s přistýlkou. Je to věc názoru, dnes je však dětský nábytek opravdu bezpečný a kvalitní.