Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jste single? Hledáte ložnici jen pro sebe?

Mladých lidí, kteří se chtějí věnovat kariéře a rodinný život mají v plánu odložit trochu na později, chtějí také hezky bydlet. Většinou pak volí takzvaně pro zatímní bydlení v podobě pronájmu menších bytů. Ale interiér i v malém bytě je třeba nějakým způsobem zařídit. Dnes si vezmeme pod náš drobnohled ložnice určené jedné osobě. Ložnice, které jsou navrženy tak, aby maximálně využili každý centimetr v malé místnosti. Ložnice, které poskytují místo ke spaní jedné osobě, ložnice, které často nazýváme "single".

Jaký rozměr postele zvolit pro jednu osobu

Je třeba přihlédnout ke skutečnosti, že už nejsme děti a když se snažíme v pronajatém, malém bytě ušetřit místo, klasický rozměr postele s místem na spaní 90x200 cm byť i určené pro jednu osobu vám stačit nebude. Postel s tímto rozměrem je sice pro jednu osobu, ale dítě školou povinné. Rozměrově větší variantou jsou postele s místem na spaní 120x200 cm. Dalo by se přimhouřit oko, pokud jste drobnější postavy, ale pro dospělé jedince, ať už mladé dámy, nebo mladé dámy se přeci jen přikláníme k poslední variantě. Postel, která vám nabídne dostatek prostoru na spaní jako pro dospělou osobu. Ano, máme na mysli postele s rozměrem místa na spaní 140x200 cm. Větší postele jsou už pak manželské, postele pro dvě osoby.

 

                               Postel pro jednoho Travel

 

Na ilustračních fotografiích představujeme hned dva návrhy ložnice pro jednu osobu s postelí o rozměru 140x200 cm. Oba návrhy pocházejí z nabídky francouzského výrobce. První ložnice nabízí jednoduchý design postele se sadou dvou šuplíků a komodou. Pokud máte malý prostor a šatní skříň se do vaší ložnice opravdu nevměstná, tento návrh je řešením. Design velmi jednoduchý, zařaditelný do kategorie moderního nábytku.

Druhý návrh ložnice v bílém provedení je určen pro trochu větší interiéry, ale i zde se snažil výrobce klást maximální důraz na využití dané místnosti a tak u postele nechybí řada šuplíků, dokonce je zde v záhlaví postele praktický nadstavec. K posteli, opět s rozměrem místa na spaní 140x200 cm tedy pro jednu osobu, je v návrhu umístěná šatní skříň se zrcadlem. Oba návrhy ukazují, že i ložnice pro jednu osobu může mít své kouzlo. A pokud u vás někdy přespí nějaké návštěva, řadu postelí představuje francouzský výrobce i s přistýlkou. V nabídce najdete široký výběr ložnic s tímto rozměrem a to v nejrůznějším designu a odstínu.

 

Nemáte místo víc než na postel?

A navíc postrádáte úložné prostory? Pak jsou ideálním řešením multifunkční, vyvýšené postele. Pod vyvýšeným lůžkem je tak velký prostor, že dokáže nahradit i šatní skříň. I takové postele stojí za inspiraci, především pak tehdy, když ložnici využíváte opravdu jen k přespání.

 

                                 

 

Příkladem může být postel Space up s rozměrem místa na spaní 140x200 cm. V jejích útrobách najdete řadu polic a šuplíků na ošacení a další věci. Kolem jedné části postele nechybí také police, třeba zase na oblíbené dekorace či knížky. Přitom samotná postel zabereme jen opravdu málo místa. V podstatě plochu určenou ke spaní. Design je řešen velmi prakticky, díky matrací umístěné na pohyblivém roštu je přístup k uloženým věcem velmi snadný. Stačí matraci na kovovém rámu nadzvednout a do postele si v podstatě vejdete.

Postel Space up je příkladem novodobého trendu ve světě bydlení. Často takový design najde uplatnění i ve studentském pokoji, kdy se dospívající dítě musí dělit o pokoj s mladším sourozencem. Ale příkladů, jak využít tento důmyslný design se určitě najde celá řada. Doufáme, že jsme vás dnes přesvědčili, že pokud chcete zařídit ložnici jen pro sebe, není třeba pořizovat velkou