Zákaznická podpora: +420 724 777 014 (Po-Pá 8:00 - 17:00)
stylové bydlení
0
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
0

První dojem dvakrát neuděláte. A vaše předsíň také ne. Zařiďte si ji se stylem.

Doprava
zdarma nad 2 000 Kč
Doručení
za 3-7 dní

I vaše koupelna si zaslouží vypadat krásně jako vy. Zařiďte si ji stylovým nábytkem a vybavením.

Doprava
zdarma nad 2 000 Kč
Doručení
za 3-7 dní

Jiné ukládání a přesto univerzální

Může se stát, že i když si v obchodě zakoupíte komodu, domů si ve skutečnosti vezete šifonér. Zub času se podepsal na názvosloví. Název komoda se totiž stal univerzálním pojmem pro všechny solitérní prvky vybavené zásuvkami. Ve skutečnosti má ale každá skříňka svůj název a původně dokonce sloužila jen k určitému účelu.

 

Moderní komody

Dříve se k ukládání oděvů využívala truhla, která byla ozdobena barevnými malbami, řezbami či intarziemi. Čím víc zdobení, tím víc viditelné místo. Jenže objemné truhly nebyly praktické, vespod uložené oděvy se nesnadno vyjímaly, a tak kdosi v 16. století přidal zásuvku. Základ ke komodě, v podobě jak ji známe dnes, byl na světě. Časem se vzhled lehce pozměnil, funkčnost ale zůstává. Stále sestává ze dvou, tří nebo čtyř širokých zásuvek, které jsou přes celou přední fasádu.

 

Kolekce nábytku Ibsen německého výrobce

 

 

Praktické šifonéry

Šifonér můžete mít doma a ani o tom nevíte. Mohli vám ho totiž prodat s označením „štíhlá komoda“. Správný název pro vysoké útlé úložné prvky se sedmi a více zásuvkami se totiž pomaličku vytrácí z hovorové češtiny. Původně sloužil pro umístění věcí, které se jinam nevešly. Dnes ho využíváme podle toho, v jaké místnosti jsme pro něj našli místo.

 

        

 

Pohled do současnosti

Moderní pojetí komod i šifonérů má jednoduché tvary podpořené subtilní podnoží. K výrobě se používá dýha dřeva (nejčastěji třešeň, ořech, dub), které evokuje pocit blízké přírody, minimalistickým interiérům sluší laky ve vysokém lesku (nejnověji černá, bílá, přetrvává olivově zelená nebo oranžová).
Nejčastěji se pro ně nachází místo v ložnici, oblíbené jsou ale i v obývacím pokoji či v chodbě. Po pravdě jim to ale sluší všude tam, kde pro ně najdeme místo. Díky tvaru i barevnému provedení je jejich univerzálnost nanejvýš praktická.

 

Novinky do schránky

Každý týden to nejzajímavější ze světa bydlení.
Kdykoliv budete chtít, můžete se odhlásit.