Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jídelní židle v kuchyni

Jídelní židle by měly být v dokonalé harmonii se stolem, čemuž by měla odpovídat především vhodná materiální a barevná kompatibilita. Nabídka jídelních židlí na Aldu se vyznačuje především možností flexibilního výběru a kvalitního materiálu. Mezi ty nejoblíbenější na našem e-shopu řadíme bukové jídelní židle do kuchyní a jídelen. Nabídka jídelních židlí není rozdělena pouze podle použitého materiálu při výrobě, ale liší se i designem a především výrobcem. Mezi velmi kvalitní patří jídelní židle českého výrobce Bernkopf, který nabízí opravdu bezkonkurenční kvalitu, která je dána dlouholetou tradicí. Kvalitní český ohýbaný nábytek.

 

Kolekce jídelních židlí Elen

 

 

Výběr jídelních židlí

Jídelní židle vybíráme podle prostoru místnosti

Prostor je rozhodujícím faktorem pro výběr správné jídelní židle do kuchyně, jelikož menší místnost si žádá jídelní židle subtilnější, lehčí, ve světlejších barevných odstínech. Prostorným místnostem naopak sluší jídelní židle masivnější, tmavší, s vyšším opěrákem či područkami nebo pokud daný interiér povolí, jídelní židle zámeckého stylu.

 

Jídelní židli vybíráme podle tvaru a rozměru

Nejvýznamnější roli pro pohodlí a komfort hraje především hloubka sedu, čímž se rozumí vzdálenost od opěradla k hraně sedáku. Jídelní židle do kuchyní, stejně jako ostatní sedací nábytek, bychom si měli vyzkoušet přímo v prodejně, zda nám bude vyhovovat měkkost sedáku, stabilita, výška, rozměry a typ opěradla. Sedák jídelní židle by měl být zakloněný mírně dozadu, hrana sedáku nesmí tlačit do měkkých tkání v podkolení, jelikož by se zabraňovalo správnému krevnímu oběhu.

 

Jídelní židle pro seniory

Starším uživatelům budou vyhovovat jídelní židle s područkami, o které se mohou během stávání či usedání opřít. Nevýhodou těchto jídelních židlí však je špatná manipulovatelnost a skladovatelnost. Na nábytku Aldo je jídelní židle Jenny Poltrona jednou ze židli s područkami. Je elegantní, můžeme říci, že má až luxusní design, se stylovými prvky. Jídelní židle Jenny vhodně doplní kuchyně a jídelny, kde je dominantním materiálem masiv, bukové dřevo. Kvalita jídelní židle je velmi vysoká a je zaručena jak použitým materiálem, tak českou výrobou.

 

   

 

Jídelní židle pro děti

Od chvíle, kdy je dítě schopno samostatně sedět, tedy ve věku 13 – 17 měsíců, patří společně s rodinou ke stolu. Pro batolata jsou určeny vysoké jídelní židle, které mívají zpravidla nastavitelnou výšku sedáku i podpěrky nohou, které se regulují s výškou dítěte. Na další fotografii Vám představíme dětskou židli, která roste s dítětem! Můžete regulovat výšku sedáku a opěrky nohou, co zabezpečuje správné držení těla dítěte a to je při vývojovém růstu velmi důležité. Dětská jídelní židle je od 2 do 12 let věku dítěte. Bezpečnost nabízí nezvykle pevnou a stabilní pozici i dětem, které jsou nepřiměřeně aktivní. Dětskou jídelní židli mohou začít používat děti od 24 měsíce jejich věku, pro mladší děti je zde možnost doobjednání bezpečnostích pásů. Dětská jídelní židle nabízí možnost stolování dítěte u klasického jídelního stolu.

 

 

Použitý materiál k výrobě jídelních židlí

Dřevo

Nejčastěji používaným materiále při výrobě jídelních židlí je tradičně dřevo, kov, překližka, plast nebo kombinace několika materiálů. Jídelní židle se vyrábějí z měkkého i tvrdého dřeva , přičemž bychom měli upřednostňovat výrobky ze dřeva tvrdého, které zaručují prvotřídní kvalitu a stabilitu jídelní židle. Nejčastěji používaným měkkým dřevem pro výrobu jídelních židlí je smrk nebo borovice, které patří k lehčím typům, jejichž cena je velmi přijatelná, ale kvalita se zanedlouho projeví v podobě otlaků a rýh v dřevěné konstrukci.

 

Potahové materiály sedáku

V poslední době se stávají velmi moderními jídelní židle z kůže nebo koženky, které mají vypolstrovaný sedák i opěradlo. Pevné textilie, určené k potahu sedáku, jsou speciálně povrchově upraveny proti skvrnám od jídla a pití, což umožní snadnou údržbu nejrůznějšími pěnovými prostředky. Jídelní židle Naomi, která má jednoduchý, můžeme říci až strohý design se využíván především v moderním trendy bydlení. Jídelní židle vhodně doplní interiéry moderních kuchyní a jídelen, kde není dominantním materiálem dřevo, jak jsme tomu zvyklí, ale kov, sklo a podobné materiály. 

 

   

 

Plast

Plastové jídelní židle se stávají hitem posledních let, které se svoji oblibu získaly především pro snadnou údržbu a atypický prvek moderního interiéru. Nevýhodou však je tvrdost sedáku, což může být při delším stolování velmi nepříjemné. Možným řešením jsou čalouněné sedáky, které je možno zakoupit v jakémkoliv barevném i materiálovém provedení. Většina plastových jídelních židlí mívá vytvarovaný sedák do podoby tzv. sedací muldy, což je mírné prohloubení středu sedací plochy v kruhovém nebo polokruhovém tvaru. Obecně vzato, plastové jídelní židle je nutno před koupí stoprocentně vyzkoušet, jelikož, pokud naše pozadí ideálně nezapadne do tvarované prohlubně, nebude se nám na jídelní židli dobře sedět. Pokud nám jídelní židle padne, máme vyhráno, ale otázkou zůstává, jak tento typ jídelní židle bude vyhovovat ostatním členům rodiny.