Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jídelní židle pro nejmenší

Když už doma máme prcka, tak mu musíme i přizpůsobit domácnost a pořídit pro něj dětský nábytek- pohodlná jídelní židle nesmí chybět. Nejmenší děti mají jako svou úplně první židli vysokou dětskou stoličku - ať je dřevěná nebo plastová. z ní dítko vyroste, nemůže se hned přeorientovat při domácím stolování na běžnou jídelní židli.

 

Bezpečí především

Jakákoliv dětská židle musí mít dostatečně širokou základnu v poměru k celkové výšce. Její konstrukce a stavba musí být stabilní, pevná, s dobře umístěným těžištěm - židle by měla být prakticky nepřekotitelná. Nohy a jejich sklon jsou proto velmi důležité, určují stabilitu celé židle a tím míru bezpečí dítěte při sezení. Dalším požadavkem je maximální hygieničnost. Kvalitní a pevný materiál je samozřejmostí, zároveň musí být zdravotně nezávadný, netoxický.
Dále je žádoucí hladkost ploch kvůli údržbě i bezpečí; neměly by nikde být žádné spáry, kam by se dítěti mohl dostat nehet nebo celý prst (to se může stát třeba u opěradla s výpletem). U starších židlí také pozor na vyčnívající hřebíčky a celistvost nátěru. U plastů netolerujte žádné, ani miniaturní naprasknutí materiálu, to když kupujete v dětském bazaru nebo zboží z druhé ruky.

 

 

 

Nezbytné je pohodlí

K parametrům židlí pro dospělé (délka sedáku, pohodlná výška židle) přistupuje u dětské židle ještě požadavek pohodlného položení nohou. Ty musejí být fixované, nikdy se nemají pohupovat ve vzduchu. Nakonec zkuste si sednout a pohodlně se najíst s nohama ve vzduchu... Moc chutnat vám nebude, a to si představte, že vás případně dospělí ještě napomínají, ať se nevrtíte - protože bez opory nohou vlastně stále balancujete a hledáte vhodnou polohu. Židle tedy musí mít trnož na opření nohou! Pokud nemá, koupíme rovnou k židli i malý schůdek nebo stoličku. Zanedbat by se neměla tvrdost židle. Pokud dítěti sedák nevyhovuje, dáme mu speciální polštářek. Dřevěné židle nepociťujeme ale jako tvrdé, pokud jsou ergonomicky v pořádku, tedy pokud jejich všechny míry a úhly jsou při sezení vyhovující. Vrtět se začneme až na židli s příliš rovným opěradlem, vysokým sedákem. Důležité je opěradlo židle. A to nejen jeho délka, ale také sklon a prohnutí, které bychom také měli brát v potaz - úplně rovné tlačí do zad. Výhodou ohýbaného dřeva je právě možnost tvarování opěradla i třeba jeho přechod v bederní opěrku v oblasti kříže, která je pro pohodlí a správné držení zad dítěte také poměrně zásadní. Důležitý je také úhel svírající sedák a opěrák. Někdy se dá variovat - opěradlo může být o několik úhlů sklopné.

 

A pokud hledáte i dětský pokoj pro miminko, máme vám opravdu co nabídnout. Například dětské postýlky kombinované, z kterých jednoduchou demontáží dále vytvoříte klasický dětský pokoj. Máte tak postýlku k dispozici až do 18 let věk dítěte. Pro miminka jsme dlouho hledali to nejlepší, co bychom vám mohli nabídnout tak, aby vaše miminko bylo v bezpečí a zdravotně nezávadném prostředí. A našli jsme. Dětský nábytek belgického výrobce Noukie´s, který je také nábytkem značkovým. A jak víme, značka je tou nejvyšší možnou zárukou kvality produktu.

 

      

 

Snad nejhezčí událostí v životě, je narození dítěte. A s tím je také spojeno první zařizování interiéru dětského pokoje, který je zcela odlišný, než pokoj pro školáka.
Dominujícím prvkem, v pokoji pro miminko, je jednoznačně postýlka. Postýlka musí být především bezpečná a vyrobena z kvalitních a zdravotně nezávadných materiálů. Zvolit si můžete postýlku s nastavitelným roštem, s posuvnou bočnicí či vyndavacími šprušlemi. Důležité je také nezanedbat výběr kvalitní matrace.


Dalším nezbytným kusem nábytku je přebalovací pult. Dnes jsou na trhu již takové přebalovací pulty, ze kterých můžete později sundat horní desku, a mohou vám nadále sloužit, například jako komoda. Někteří rodiče určitě uvítají i pohodlné křeslo, ve kterém můžete miminko krmit či uspávat.Pokud chcete dětský pokoj zařídit v náročnějším designu, podívejte se na nabídku našich luxusních dětských pokojů pro miminka.