Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jídelní stůl 3 krát jinak

Krásným a ekologickým materiálem zůstává pro nábytek do jídelny stále hřejivé a vonící dřevo. Nábytek Aldo vám nabízí široký výběr nábytku nejen v podobě jídelních stolů, ale komod a vitrín do jídelny. Jako každým rokem, i letos, jsme pro vás připravili řadu nových kolekcí a musíme říci, že designy výrobců jsou stále důmyslnější.

 

    

Kolekce rustikálního nábytku Arti Blanc od francouzského výrobce

 

Kdo má rád přírodní styl interiéru, rozhodně neodolá jídelnímu nábytku z masivního dřeva. Stoly a židle z borovice, dubu, buku, javoru nebo teaku mají sice vyšší pořizovací cenu, avšak dlouho vydrží, dají se dobře renovovat a vypadají nádherně. Dřevo se navíc může barvit a mořit na nejrůznější odstíny, případně také bělit. Pro lepší životnost bývá upraveno matnými nebo lesklými laky, případně vosky. Módní exotický styl přináší rustikálně zdobený masivní nábytek s bohatou řezbou v exotických dřevinách.

 

 

Na Aldu můžete objevit jídelny z ořechového nebo třešňového dřeva, které vás překvapí svou stylovostí, funkčností i estetikou. Poměrně věrnou imitací rostlého dřeva za příznivou cenu je nábytek z dřevotřísky zalisované do přírodní dýhy, která se ovšem může při zatečení vody nebo působení vysoké teploty odlupovat. Celkem spolehlivou náhradou dřeva je například polaminovaná deska stolu, jenž zaujme svou praktičností a dlouhou životností. Případné škrábance však na rozdíl od masivního dřeva nelze opravit. Když budete vybírat jídelní stůl, dbejte na to, že každý pořádný dřevěný stůl má takzvaný lub, což je dřevěný trámek propojující vzájemně nohy stolu těsně pod jeho deskou. Zajišťuje tolik důležitou stabilitu. Dřevěné židle by zase měly mít nožní spoje, které zabraňují jejich rozviklání. Velmi oblíbené jsou nejrůznější příborníky a skleníky ze dřeva nebo jeho imitací.