Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jeden velký obytný prostor

Proč je v posledních letech tolik oblíbený jeden velký obytný prostor, který volně navazuje na kuchyni? A je to vůbec výhodné? Toto řešení má více předností než záporů, ale i těm se dá šikovně předcházet. Nábytek Aldo představuje různorodé novinky modulových systému, které vám při zařizování bytu usnadní rozhodování.

 

Výhody nábytku

Při navrhování nových bytů a domů je současným trendem maximální propojení všech obytných zón, zejména pak obývacího pokoje, jídelny a kuchyně. V malých bytech toto řešení pomáhá opticky zvětšit prostor, v rodinných domech zase nechává vyniknout velkorysému prostoru. Dispozice je v rodinných domech nebo v mezonetových bytech často navrhována tak, že zatímco nečleněný prostor s obývacím pokojem a kuchyní se nachází v přízemí, patro je věnováno ložnicím, pracovně nebo koupelně. Tedy odděleným místnostem, v nichž každý potřebuje své soukromí. Propojení obývacího pokoje a kuchyně je vlastně logické - jednak jsou to nejčastěji aktivně obývané místnosti bytu a jednak je příjemné trávení volného času dost často spojené s využíváním kuchyně - jsou tu uskladněné potraviny, pochutiny, nápoje i nádobí. Komfortní komunikaci mezi oběma místnostmi zajišťuje právě jejich volné napojení. Asi největší předností je ale možnost „kuchtíka“ komunikovat s ostatními v místnosti a necítit se izolován. Spojení obývacího pokoje a kuchyně uvítají i majitelé malých bytů - ze dvou prostorově sporých místností lze vytvořit jednu velkou.

 

 

  

Kvalitní nábytek z kolekce Mathis (francie)

 

 

Nevýhody nábytku

Z kuchyně se šíří nejrůznější pachy a vůně, které pronikají do okolí a mohou nepříjemně zamořit celý byt. Nehledě na mastné částečky, které by se mohly postupně usazovat na zařizovacích předmětech. Elegantním řešením problému je výkonná a nehlučná digestoř,na které se vyplatí nešetřit. Navíc některé odsavače v podobě designového kousku semohou stát skvělou ozdobou bytu, která osvětluje večer prostor. Další nepříjemností bymohl být hluk kuchyňských spotřebičů, zejména myčky, ale také trouby, případně pračky. I to se však dá vyřešit vhodnou volbou přístroje, kterýmá nízkou hlučnost. Nezanedbatelný zápor by mohl znamenat i nepořádek v kuchyni snadno viditelný z obývacího pokoje - stačí hromada neumytého nádobí, kterou nemáte sílu po nedělním obědě hned uklidit. I tomu se dá předejít - buď posuvným panelem kuchyňské linky, který dokáže skrýt její určitou část i s nepořádkem, nebo prosklenou mléčnou stěnou s posuvnými dveřmi, která prochází mezi kuchyní s jídelnou a obývacím pokojem. Řešením může být i trojnásobné rozšíření dveřního prostoru mezi kuchyní a obývacím pokojem a nahrazení dveří posuvnými panely. Mohou být ze skla, dřeva, barevného lamina. V případě potřeby je vysunete a vytvoříte tak dva samostatné pokoje. To se samozřejmě hodí i v případě, když chcete vařit v klidu a netoužíte dejme tomu sledovat fotbal, jak to činí zbytek rodiny v obývacím pokoji.

 

 

   

Nábytek Aldo představuje řadu moderních designů od francouzského výrobce za více než příjemnou cenu

 

Výhody propojení kuchyně s obývacím pokojem: Ze dvou malých místností může vzniknout opticky větší a také světlejší prostor. Designově sladěný nábytek v propojené kuchyni, jídelně a obývacím pokoji dává bytu jednotný styl. Toto dispoziční řešení umožňuje zřídit velkou kuchyni do tvaru písmene U nebo L i v menších prostorách panelových bytů. Ten, kdo vaří, není izolován od zbytku rodiny, případně od návštěvy, které se může věnovat.