Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jarní změna barev

Je to smutná zpráva, ale většina tzv. „depresivních příhod“ se lidem stává neočekávaně právě v průběhu jara. Vše se nám zdá okoukané, beze smyslu, jsme unavení sebou samými a stejně tak i svým bytem. Máme pro vás několik rad, jak jarní únavu a s ní spojené depresivní stavy minimalizovat. A je to vlastně stále o jednom a tom samém: o zrušení stereotypu, o změnách, barvách a energii. Na portále nábytek Aldo představujeme také designy, které pozitivně působí na psychiku a to nejen na jaře, ale po celý rok.

 

Co na to odborníci?

Lékaři a zejména ti, kteří se starají o duševní stránku člověka, se shodují na tom, že počátek jara je vlastně v určitém smyslu tím nejhorším obdobím v roce. Všichni bychom přitom předpokládali, že „černým“ měsícem bude např. únor, ve kterém stále ještě převažuje noc a tma nad denním světlem, a ve kterém je člověk již znaven celým předcházejícím zimním obdobím.

 

      

Regály s látkovými boxy jsou pestré a rozjasní váš interiér, navíc jsou levným řešením (Německo)

 

Pár rad, jak na to

Zkuste udělat doma nějakou osvěžují změnu. Nejlépe ať jsou jednoduché a bez stavebních zásahů, bez malování a bez nutnosti povolávat řemeslníky. Budeme mít pak radost z toho, jak „snadno to šlo“.  Nový obraz na zeď. Novou stojací lampu se stolkem pro odložení šálku kávy tak, abyste se těšili, že si pak sednete do křesla, lampu rozsvítíte a vezmete si k ruce kromě oblíbeného nápoje třeba také oblíbenou knihu. A určitě zkuste domů přinést nějakou (pokojovou) květinu a pokud se o ně neumíte starat, tak si nechte poradit tak, aby to byla květina nenáročná a na vaši péči. Květiny jsou velmi doporučovaným osvěžením bydlení.

 

   

Především v dětském pokoji se snažte barev plně využívat (dětské pokoje francouzského výrobce Biotiful, Brick)

 

Přemýšlejte o tom, zdali se některá tmavá místa a zákoutí nedají „rozsvítit“. Týká se to tmavých ponurých koutů v předsíni, prostorů pod shodami v ostrých rozích a škvírách mezi stěnou skříní. Ideální je pak takové místo naopak zkultivovat a postavit do něj třeba květinu, fíkus nebo stojací lampu tak, aby se z nepříjemného rohu stalo místo milé pro oko.  Osvěžení dosáhnete velmi snadno pomocí barev. Máte doma např. velký gauč, který je ústředním bodem a předmětem v obývacím pokoji? Pak mu zkuste vyměnit potah a nebo přehoz. Nemusí to být nic strakatého, pestrobarevného. Můžete vyzkoušet klidně nějakou kultivovanou a umírněnou barevnost, ale hlavně ať je to barva světlá a nebo teplá. Zkuste oranžovou. Je to barva, která se překvapivě a podobně jako černá a nebo bílá, hodí takřka ke každé barvě. Zkuste to a uvidíte.