Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jaká je dnes nabídka postelí?

Kvalitní spánek je tím nejdůležitějším pro správný vývoj dítěte a pro nás dospělé proto, abychom byli odpočatí a podávali ty nejlepší výkony. Nabídka postelí je velmi široká a v podstatě je rozdělena do mnoha kategorií. V průběhu života se postel na které spíme mění. Začínáme dětskou postýlkou, kterou pak měníme na dětskou postel, někdy ještě stihneme studentskou postel. My se dnes ale budeme věnovat spíše postelím pro dospělé. I ty jsou rozděleny na několik kategorií, především pak dle velikosti místa na spaní. Co lze na našem trhu v dnešní době pořídit, čeho bychom se měli vyvarovat?

Manželská postel 160x200 cm

Mezi nejčastěji pořizovaný rozměr místa na spaní manželské postele je velikost pro matraci 160x200 cm. Je to dostatečně velký prostor pro pár, dvě osoby a takovou postel lze umístit i do menších interiérů. Ale i tento klasický rozměr postele má mnoho podob. Můžete vybírat mezi manželskými postelemi z masivu, oblíbené jsou i rustikální postele a největší nabídku pak uzavírají moderní postele z laminátu a mdf desky. Různorodost materiálu je především o designu. Rustikální postele i postele z masivu mají svůj specifický, tradiční design, který ne každému vyhovuje. Stylové postele jsou také většinou cenově náročnější. Klasická postel třeba z laminátu pak nejčastěji nabízí jednoduchý, cenově dostupný design, ale určitě patří do kategorie moderního nábytku.

 

Manželská postel Most akácie     Manželská postel Most tmavý ořech

 

Manželské postele s místem na spaní 160x200 cm lze vybírat z nepřeberného množství odstínů a zpracování. Ve většině případů si můžete v identickém designu postele pořídit další díly nábytku tak, aby bylo možné vybavit ložnici jako celek. Ale vždy je na stránkách nábytek Aldo také k dispozici samostatná postel. Často také k samotné posteli najdete celou řadu komponentů. Například šuplíky pod postel, nebo noční stolky a regály na vysunutí, které jsou zabudovány do nadstavce postele. Nabídka je zkrátka velmi flexibilní a jen vy výběrem z daných komponentů rozhodujete o tom, jaká bude pořizovací cena vaši postele.

 

Manželská postel Lanka grafit      Manželská postel Lanka white

 

Manželská postel 180x200 cm

Pokud vám to velký prostor v ložnici dovolí, můžete si pořídit i rozměrově větší manželskou postel a to s místem na spaní 180x200 cm. Tento rozměr je opravdu velmi pohodlný, ale taková postel už vyžaduje opravdu větší interiér. Postel s místem na spaní 180x200 cm je také cenově náročnější. I pro tuto velikost postele je nabídka velmi široká a i zde můžete vybírat z nejrůznějších materiálů. Od masivního dřeva až po laminát či mdf desku. nechybí moderní ani rustikální, nebo stylové postele.

 

                         

 

Co vám určitě doporučujeme u postele takového rozměru je pořízení dvou matrací místo jedné. Manipulace s matracemi bude snadnější a také když se jedna matrace dříve proleží, nemusíte pořizovat celou, finančně náročnou matraci, ale stačí jen jednu o rozměru 90x200 cm. Také pro postele 180x200 cm platí nabídka doplňujících komponentů jako jsou nadstavce a šuplíky, ale pravdou je, že výběr je již menší než pro klasický rozměr místa na spaní. Také k větším postelím najdete v identickém designu skříně, komody a noční stolky, vše pro kompletní vybavení ložnice.

Postel pro dospělou osobu i studenty 140x200 cm

Postele s rozměrem místa na spaní 140x200 cm jsou určeny jak pro dospělé osoby, které ale žijí bez partnera a větší rozměr by byl zbytečný, nebo pro studenta, studentku, kdy dětská postel je prostě příliš malá. Příjemné je, že u postelí s tímto rozměrem si rovněž můžete vybavit kompletní interiér ložnice. Dnešní doba je jiná a mladí lidé stále později zakládají rodiny, dlouhou dobu se spíše věnují práci, kariéře. Postele s rozměrem pro matraci 140x200 cm jsou tak čím dál více populárnější. Co se mění oproti klasickým rozměrům manželských postelí je úložný prostor. Ten je často větší, lůžka jsou vyvýšená, jelikož jen málokdo z mladých lidí žije ve velkém bytě a tak úložný prostor často chybí.

 

                               Oblíbená postel Travel

 

Co se týče dalšího nábytku pro vybavení ložnice pro jednu osobu, nebo jako studentského pokoje, není zde oproti klasickým rozměrům postelí žádný rozdíl. Najdete v identickém designu skříně, komody, noční stolky. Změna je ale v tom, že často v designu postele můžete ještě navíc pořídit psací stůl a to proto, že je pamatováno právě na malé interiéry mladých lidí a také potřeby vybavení studentského pokoje. Nabídka postelí je opravdu široká a design specifický dle toho, co právě potřebujete.