Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jak zpříjemnit dětem pobyt na zahradě

Zahrada není jen místem odpočinku, ale i místem aktivní zábavy. Zvláště pro děti je kus zeleně, bezpečně chráněný před koly automobilů, ideálním prostředím ke hře. To vědí nejen rodiče, ale i představitelé měst a obcí, kteří do svých rozhodnutích čím dál častěji prosazují zřizování veřejných dětských hřišť.

 

Předem vše naplánovat

Při plánování je třeba brát v úvahu, komu všemu bude hřiště sloužit, jak velká má být jeho kapacita a kde bude hřiště umístěné. Jiné nároky si klade herní prvek umístěný do soukromé zahrady, kde ho využívají maximálně sourozenci se svými kamarády. V zahradě by volbu prvků měli rodiče přizpůsobit zájmům a věku dítěte. Pokud pořizujete hřiště již dětem školního věku nemá cenu uvažovat o houpadlech a pískovišti, které jsou naopak velmi oblíbená u předškoláků. Mladší děti ocení závěsnou houpačku, věž se skluzavkou, hrací domek, kreslící tabuli. Pro starší děti jsou zase vhodné šplhací sestavy, prolézačky a hrazdy.

 

Pískoviště

Pískoviště k hrám těch nejmenších neodmyslitelně patří. Výroba báboviček a hradů z písku baví malé holčičky stejně jako kluky. Právě na pískovišti rodiče poprvé zjišťují manuální zručnost svých potomků a žasnou nad jejich kreativitou a nápady. Pískoviště se stává místem prvních setkání dětí s osůbkami stejného vzrůstu a duševního rozhledu. Na zahradách se pískoviště objevuje z venkovních herních prvků nejdříve. Děti jej využívají sotva se naučí prvním krůčkům a až na těch několik možných prvních soust lákavého zlatavého „cukru", které však velmi rychle přestanou chutnat, zde dětem nehrozí žádné nebezpečí. Na rozdíl od houpaček nevyžaduje dítě batolící se v písku přísný dohled a pobyt venku se tak pro rodiče i dítě stává příjemným. Klasickým materiálem pro pískoviště stále zůstává dřevo. Jeho životnost je menší než u jeho plastových konkurentů avšak jak už bylo napsáno výše, pískoviště má a bude plnit svou funkci jen po dobu několika prvních let věku dítěte. Je proto vhodnější smířit se s tím, že po třech letech pískoviště dosloužilo než hledat vhodný způsob ekologické likvidace rozměrného plastového výlisku.

 

Houpačky

Při vyslovení slovního spojení dětské hřiště se 90% lidí určitě vybaví obraz rozesmátého dítěte vyletujícího dopředu a zpět vzduchem na prostém prkénku uvázaném pro řetízky nebo lanem na jednoduché kovové konstrukci. Závěsná houpačka totiž patří na dětské hřiště, stejně jako šlehačka na zmrzlinový pohár. Jednoduché zařízení, které dodává dětem adrenalin při jejich cestách vzduchem je snadno umístitelné kamkoliv a to nejen v parcích a na veřejných hřištích, ale prakticky v každé malé zahrádce u domu. Pryč jsou ty časy, kdy otcové uvazovali sedátka na mohutné větve stromů. Není to proto, že by dnešní tatínky tato varianta nenapadla, ale jednoduše proto, že v zahradách u nově postavených rodinných domů, které vznikají na zelené louce nebo spíše poli, vzrostlé stromy nerostou. Je proto třeba hledat novou alternativu, která se však na současném trhu nachází celkem snadno. Houpačky v moderním pojetí mohou být vyráběny z mnoha materiálů. Naštěstí vedle kovu a plastu si své přední místo drží stále konstrukce dřevěné. Jsou přirozenou součástí zelených travnatých ploch, snadno se udržují a i jejich případná likvidace není obtížná. Pokud tedy nevlastníme zdatný strom a naše děti přesto touží létat, musíme se poohlédnout po konstrukci, která nám umožní řádně upevnit sedátko. Na pevné připevnění se nejčastěji používají kovové obruče, které bezpečně obepnou horní ráhno, nebo šrouby s matkou případně samořezné šrouby do dřeva.

 

Plánujete na léto rekonstrukci dětského pokoje?

Nábytek Aldo je znám již řadu let svou nabídkou, můžeme říci jednou z nejširších na českém a slovenském trhu, dětského nábytku. Vybírat můžete z designů, na které se soustředíme a to rovněž jako jediná společnost. Dětský nábytek z Francie, Německa, Dánska a Holandska. Opravdu je z čeho vybírat a pro inspiraci ukázka toho nejprodávanějšího.

Multifunkční dětské patrové postele pro menší i větší děti. Poschoďové postele se schůdky vhodné pro menší prostory a pokojíčky s variantou pro 2, ale klidně i 3 děti. Patrové postele mají spousty úložných prostor a hodí se nejen pro spaní, ale i zábavné hry.
Máme velmi širokou nabídku postelí francouzských výrobců, kde je kladen důraz na kvalitu, pohodlí a hlavně bezpečí dětí.
Představujeme návrhy nejrůznějších barev a provedení. Od postele pro jedno dítě, kdy ve spodní části je například psací stůl. Přes patrové postele pro dvě děti a dokonce i pro tři děti. Mezi velmi oblíbené patří dětské patrové postele multifunkční.

 

   

Mezi oblíbené patří dětské patrové postele, mnohdy s místem na spaní až pro tři děti (kolekce Bibop a Leo z Francie)